дом Спорт ФК „Хитрино“ победи като гост тима на „Велики Преслав“

ФК „Хитрино“ победи като гост тима на „Велики Преслав“

0

Футболистите на „Хитрино“ спечелиха с 2:1 гостуването на „Велики Преслав“ в среща от VI-ти кръг от първенството в Южна „А“ регионална група „Шумен“. Двубоят се очакваше с интерес с оглед на класирането и моментното състояние на двата футболни клубове. Домакините от старопрестолната столица до мача бяха с 2 победи, 2 равенства и само една загуба, докато гостите от „Хитрино“ – 3 победи и 2 равенства, все още без загубен мач от началото на първенството. Двубоят започна с голямо желание за победа и от двата отбора. „Велики Преслав“ в първите минути по-често се озоваваше пред вратата на Орхан Осман, но атаките им бяха еднотипни с центриране от далече към Милен Йорданов. „Хитрино“ нанесе своя удар още в 5-та минута. Васил Христов от далече изненада вратаря на домакините Христо Бойчев – 0:1. Двадесетина минути след това спъване на нападател на „Хитрино“ в наказателното поле на домакините даде основание на главният съдия Йордан Минчев да покаже бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Мехмед Бейтулла – един от по-възрастните състезатели на „Хитрино“. Вратарят Христо Бойчев усети посоката на топката и с бърза реакция не позволи коженото кълбо на навести мрежата. До края на полувремето двата отбора положиха доста усилия за промяна на резултата, но пропуските на нападателите оставиха резултата непроменен 0:1.
През втората част играта основно се водеше по центъра на футболния терен. „Хитрино“ се поприбра в своето игрално поле, а това даде повод „болярите“ от старопрестолната столица по-чисто да атакуват вратата на гостите. Вместо да изравнят обаче гол падна в тяхната врата. Влезлият като резерва Юзджан Шабан надбяга защитата на „Велики Преслав“ и удвои преднината на „Хитрино“ – 0:2. В края на мача отпускане в редиците на гостите позволи на Октай Муса да намали резултата на 1:2 след подаване на Милен Йорданов. За друго вече нямаше време и съвсем закономерно „Хитрино“ прибави нови три точки към актива си.
В изиграните футболни двубои в събота и неделя прави впечатление победата на „Близнаци“ (Близнаци) с 0:2 при гостуването на „Заря“ (Звегор), както и победите на двата новака в групата „Червена звезда“ (Дренци) у дома срещу „Тошев“ (Правенци) и „Спортист“ (Троица) срещу „Ботев“ (Каменяк). Закономерно „Златен век“ (Велики Преслав) взе трите точки у дама над „Балкан“ (Средня) и е едноличен лидер в групата с пълен актив от точки.