дом Спорт ФК “Близнаци 2022“ устремен към финалите в областното първенство

ФК “Близнаци 2022“ устремен към финалите в областното първенство

0

Футболистите на „Близнаци 2022“ (Близнаци) постигнаха ценна победа с 1:3 при гостуването си на „Червена звезда“ (Дренци). Двубоят от ХV-тия кръг от първенството на Южна областна група „Шумен“ се проведе при слънчево и приятно за игра за края на март време. Близостта на двете населени места събра любители на футболната игра, дошли да подкрепят своите любимци. Първоначалният натиск на домакините не даде резултат. В 20-та минута от пряк свободен удар от доста далечно разстояние Биргин Реджеб от гостуващият тим превзе вратата на домакините за 0:1. Този гол поразстрои футболистите на „Червена звезда“ (Дренци), които в следващите минути заиграха хаотично и еднотипно. Това дойде добре за гостите, които не спираха с атаките си към вратата на противника. В 45-та минута Месут Закир от воле за втори път прати топката в мрежата на „Червена звезда“ (Дренци).
Второто полувреме премина равностойно с непрестанни атаки на нападателите към противниковите врати. Пропуските им бяха много, а резултата благосклонен към гостуващият отбор. Десет минути преди края на мача за нарушение в наказателното поле на гостите главният съдия Руслан Илиев посочи бялата точка – дузпа. С изпълнението се нагърби Селятин Себайдин, който с плътен удар прати топката в мрежата на гостите 1:2. В 86-та минута Мерт Мехмед от гостите реализира нов гол във вратата на домакините и сложи край на спора на футболния терен – 1:3 при който резултат завърши двубоят. Победата в село Дренци на практика отваря пътя на ФК “Близнаци 2022“ (Близнаци) за участие във финалите за определяне първенците в област Шумен. Е има още доста двубои, но натрупаните точки дават основание да предполагаме това.
Лидера в групата „Тошев“ (Правенци) победи категорично като гост с 0:5 тима на „Звезда“(Студеница). Четири гола във вратата на домакините реализира Мустафа Решат, Ерсим Раим оформи крайното 0:5.
„Спортист“ (Троица) постигна девета победа от началото на първенството. У дома в местно дерби на община Велики Преслав те победиха с 2:0 гостите от село Кочово. Още в първата част на мача Венцислав Венков реализира за 1:0 след добавка на силният шут на Недко Спасев избита от вратаря на гостите. През втората част емоциите взеха връх на футболния терен, това наложи главният съдия Николай Генов да изгони от игра трима състезатели – двама от Кочово и един от Троица. В края на мача нов гол на Салим Кощата сложи край на спора – 2:0
„Ботев“ (Каменяк) зарадва многобройните си привърженици с категорична победа 5:1 срещу гостите от „Заря“ (Звегор). Същото стори и „Герой“ (Зайчино ореше) побеждавайки у дома с 4:1 тима на „Устрем“ (Трем). Първа победа от началото на пролетният дял от първенството постигна и тима на старопрестолната столица макар и минимална срещу гостите от село Средня. Мача се игра на терена в село Кочово поради ремонтно дейности на стадиона във Велики Преслав.