дом Спорт Финалистът е ясен, кой е е вторият отбор на Южната група?

Финалистът е ясен, кой е е вторият отбор на Южната група?

0
„Заря“ (Звегор) – в жълти екипи и „Ботев“ (Каменяк) в тъмночервени фланелки Снимка: Салим Салих

В сряда се играха срещите от ХХVIII междинен кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“.
Два от отборите – „Устрем“ (Трем) и „Хитрино“ не пожелаха да гостуват съответно на „Смядово“ и „Върбица“ и загубиха двубоите си служебно.
Лидерът „Енев-Дибич“ без усилия спечели гостуването на „Ендже“ (Царев брод) с категоричен резултат с 0:7. Четири от головете бяха реализирани през първата част, останалите три – през втората.
„Чавдар“ (кв.“Дивдядово“) е единственият отбор спечелил домакинството си в този кръг. Гостите от „Балкан 1965“ (Градище) не оказаха кой знае каква съпротива и допуснаха във вратата си по един гол в двете полувремена. Имената си като голмайстори записаха неостаряващият Тихомир Николов и Тодор Михайлов.
„Локомотив“ (Каспичан) взе гостуването на „Балкан“ (Средня) с минималното 0:1 с гола на Денчо Желев реализиран още в първото полувреме. Головото предимство гостите удържаха до края на мача.
Новакът „Ботев“ (Каменяк) също взе ценна победа при гостуването на „Заря“ (Звегор). Това обаче не стана много лесно. Гостите поведоха в 25-та минута с гола с глава на Хамза Руфи. Две-три минути след това Момчил Красимиров простреля от 25 метра с плътен удар вратата на гостите – 1:1. Този резултат се запази до края на полувремето.
В началото на второто полувреме „Ботев“ отново излезе напред с гола на Росен Стефанов. Десетина минути след това Петър Стефанов от домакините изравни – 2:2. Две бързи контраатаки на гостите доведоха до отбелязването на нови два гола във вратата на Йордан Недков, реализирани от Хамза Руфи и Севдалин Христов. Три минути преди края на мача Момчил Красимиров оформи крайното 3:4. За друго вече нямаше време.
Във Велики Преслав едноименният тим на старопрестолната ни столица завърши наравно 3:3 с гостите от „Герой“ (Зайчино ореше). Според футболния специалист Тодор Бекяров това беше един доста „луд мач“ с непредвидим край. „Гостите поведоха 0:1 като го задържаха до края на полувремето. През втората част ние обърнахме мача в наша полза с головете на Гюнер Кадриев и Даниел Венков – 2:1. По сетне Стамен Луков реализира още един гол -3:2. В края на мача гостите от Зайчино ореше успяха да изравнят – 3:3″, каза Тодор Бекяров.
Междувременно ОС на БФС – Шумен зачете за краен резултат 0:1 прекратеният двубой от ХХVII кръг между „Герой“ (Зайчино ореше) – „Чавдар“ (кв.“Дивдядово“) заради продължителния преливен дъжд, придружен с градушка. Двата отбора са се разбрали резултатът до прекратяването на мача, да се зачете за краен.
Остават още два кръга до края на първенството, които трябва да дадат отговор на въпроса – кой ще е вторият отбор на групата. Любителите на футбола в кв. „Дивдядово“ и Върбица желаят това да са техните любимци, но резултатите от предстоящите двубои ще наредят крайното класиране в групата.

ЮЖНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XXVIII КРЪГ
18 май 2022 г., сряда, 18:00 ч:
Балкан (Средня) – Локомотив 2008 (Каспичан) 0:1
Заря 1962 (Звегор) – Ботев (Каменяк) 3:4
Ендже (Царев брод) – Енев-Дибич (Шумен) 0:7
Смядово (Смядово) – Устрем (Трем) 3:0 служ.
Върбица (Върбица) – Хитрино (Хитрино) 3:0 служ.
Велики Преслав (В. Преслав) – Герой (Зайчино ореше) 3:3
Чавдар 1926 (кв.Дивдядово) – Балкан 1965 (Градище) 2:0

1. Енев-Дибич (Шумен)                                               25   23   1   1  132:10   70
  2. Върбица (Върбица)                                                 24   20   1   3    77:21   61
  3. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                   24   18   4   2    78:17   58
  4. Смядово (Смядово)                                                 24   13   4   7    50:31   43
  5. Герой (Зайчино ореше)                                           24   13   3   8    47:35   42
  6. Хитрино (Хитрино)                                                  24   12   3   9    53:37   39
  7. Устрем (Трем)                                                         25    9   4  12    34:50   31
  8. Локомотив 2008 (Каспичан)                                    25    9   3  13    40:57   30
  9. Ботев (Каменяк)                                                     24    7   1  16    31:90   22
  10. Ендже (Царев брод)                                              24    7   1  16    33:70   22
  11. Балкан (Средня)                                                   24    5   6  13    25:44   21
  12. Велики Преслав (В. Преслав)                                24    6   3  15    20:70   21
  13. Балкан 1965 (Градище)                                         24    5   5  14    34:56   20
  14. Заря 1962 (Звегор)                                               25    2   3  20    32:98    9