дом Спорт „Енев“ си осигури участие на финалите, кръг преди края на първенството

„Енев“ си осигури участие на финалите, кръг преди края на първенството

0

Футболистите на „Енев“ (Дибич) си осигури участие на финалите след като победи като гост младите шуменци с 2:0 в среща от предпоследният ХVII кръг от първенството в Централна областна група „Шумен“. Двубоят се очакваше с подчертан интерес. При победа и равенство гостите си осигуряваха участие на финалите в края на първенството. За „Шумен 2007“ победата беше алтернатива с оглед на това, че в последният кръг им гостува друг претендент за игра на финалите тим на Смядово. Мача започна вихрено. Двата отбора заложиха на нападателната игра с много движение по футболния терен. В 8-та минута нападателя на гостите Тодор Миленов извърши доста груб фаул срещу капитана на шуменци Александър Цонков в близост до наказателното поле и тъч линията. Рефера на мача Цветан Иванов – с доста неуверени и плахи решения му показа жълт картон, като потърпевшият състезател на „Шумен 2007“ не можа да продължи двубоя, наложи се да бъде сменен. В 10-та минута поредна атака на гостите от дясно завърши с подаване към Дениз Бахтияр, който преодоля двама защитници и стреля неспасяемо – 0:1. Няколко минути след това нов фаул отзад на Тодор Миленов в централното игрално поле срещу състезател на „Шумен 2007“ завърши само с отсъдено нарушение без второ официално предупреждение. Това неуверено решение на рефера предизвика бурна реакция на треньорското ръководство на „Шумен 2007“. С напредването на времето шуменци изтеглиха играта на по-предни позиции, но пропуските на нападателите оставиха резултата непроменен – 0:1 до почивката между двете полувремена.
През втората чест желанието на „Шумен 2007“ за промяна на резултата не се осъществи. Не помогнаха и направените смени. За разлика от тях „Енев“ (Дибич) няколко пъти обсади вратата на шуменци главно чрез бързоногия Тодор Миленов. Веднъж гредата помогна на младите шуменци, другия път топката не намери очертанията на пазената от Петър Илиев врата. Все пак в 75-та минута Тодор Миленов надбяга защитата на шуменци, преодоля и вратаря и прехвърли топката в опразнената вече врата за 0:2. До края на мача гостите от Дибич вече пазеха резултата, докато младите шуменци отчаяно търсеха възможност за превземане вратата на гостите, но все неуспешни. В 85-та минута градуса на напрежение на футболния терен завърши с отстраняването от игра на Пламен Иванов от тима на гостите. Секунди преди това, две-три неотсъдени леки нарушения в централното игрално поле в полза на „Енев“ (Дибич) даде повод за бурна реакция на няколко техни футболисти. Все пак отрицателните страсти бяха своевременно укротени и двубоя завърши по футболните правила. Победата праща тима на „Енев“ (Дибич) на финалите, докато за тима на „Шумен 2007“ предстои поправителен изпит в последният кръг срещу тима на „Смядово“. Кой ще е четвъртият финалист от групата ще стане ясно от мача между „Шумен 2007“ и „Смядово“ в края на следващата седмица.
В останалите двубои от кръга „Смядово“ прибави нови три точки побеждавайки с 6:0 у дома младите „боляри“ от старопрестолната столица. В Царев брод гостите от Каспичан взеха минимална победа с гол реализиран през второто полувреме. Според ръководството на „Ендже“ (Царев брод) при отбелязването на гола състезател на гостите е извършил нарушение срещу вратаря им, невидяно от главния съдия на мача.
В неделя е мача на „Ботев“ (Нови пазар) и „Волов“ (Шумен). Лидерът „Чавдар“ (Дивдядово) в този кръг почива.