дом Спорт „Енев” и „Чавдар 1926” продължават без загуба

„Енев” и „Чавдар 1926” продължават без загуба

0
„Енев” (Дибич) Снимка: Салим Салих

В неделя се изиграха срещите от поредния кръг на Южна „А” Регионална футболна група – Шумен. Футболистите на „Енев” (Дибич) и „Чавдар 1926” (кв.“Дивдядово“) продължават с успешната си игра от началото на първенството и са единствените без загубен мач.
В Дибич гостува отборът на „Герой” (Зайчино ореше), който досега също се представяше успешно с пет поредни победи. Срещу лидера в групата обаче гостите нямаха никакви шансове и закономерно загубиха. Три от головете за домакините паднаха още в първата част, реализирани от Милен Ивалинов, който в миналото първенство игра в отбора на „Герой”. През второто полувреме падна по един гол в двете врати за крайното 4:1.
„Чавдар 1926” спечели гостуването на новака „Ботев” (Каменяк) без големи усилия. Още в началото гостите получиха дузпа, която Максим Недев пропусна, но Жулиен Николов вкара за 0:1 в края на полувремето. През втората част гостите се настаниха трайно в половината на домакините и реализираха нови 3 гола, дело на Жулиен Николов и Иван Недялков (2). За пореден път направи много добро впечатление гостоприемството на „Ботев”. Според ръководството на ФК „Чавдар 1926” такова посрещане и изпращане не е правено в нито едно друго населено място в Шуменска област. Кметицата на селото ни посрещна и изпрати подобаващо. Дано това не е само в първите домакински мачове, играни на терена в село Каменяк, казаха след мача гостите от кв. „Дивдядово”.
Футболистите на „Върбица” отново победиха като гости. В село Звегор те вкараха 7 гола във вратата на домакините. През първата част гостите реализираха само 1 гол, но през втората вкараха още 6 за крайното 1:7. За „Върбица” точни бяха Даниел Перушински (3), Денислав Ангелов (3) и Синан Юксел.
Победа на чужд терен постигна и тимът на „Балкан” (Средня), който след първото полувреме губеше с 0:2 при гостуването на „Ендже” (Царев брод). За домакините реализираха Стилиян Луков и Айкут Хамид, но в началото на второто полувреме гостите вкараха 3 гола и обърнаха мача в своя полза. Едис Ватансевер записа два гола, а футболист на Царев брод си отбеляза автогол.
„Локомотив” (Каспичан) взе втора победа в първенството, след като в края на първата част губеше у дома с 0:1 от гостите от Велики Преслав. С головете на Николай Деянов (2), Марин Александров и Ивайло Иванов през второто полувреме „железничарите” от Каспичан обърнаха резултата в своя полза.
В Трем местният тим „Устрем” спечели общинско дерби срещу гостите от Хитрино с минималното 2:1. Головете отбелязаха Юсуф Закир в 77 мин. и Сердар Юсуф в 81 мин. Попадението за гостите реализира Емре Кенан в 84 мин. Победата на „Устрем” придвижи тима напред в класирането и той вече е на пето място, след водачите „Енев” (Дибич), „Чавдар” (Дивдядово), „Върбица” и „Герой” (Зайчино ореше).
Срещата „Олимпия” (Шумен) – „Балкан 1965” (Градище) не се игра поради това, че Община Шумен задължава ФК „Олимпия” да плаща за стадион при домакинските си двубои, въпреки сключения преди началото на новото футболно първенство договор между двете страни за безвъзмезно ползване на спортната база. Очаква се в сряда Спортно-техническата комисия при ОС на БФС-Шумен да се произнесе по казуса.