дом Спорт „Енев“ (Дибич) загуби контролата с „Дунав“ II (Русе)

„Енев“ (Дибич) загуби контролата с „Дунав“ II (Русе)

0
Футболистите на "Енев" в тъмни екипи Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Енев“ (Дибич) – лидер на Централна „А“ Регионална група „Шумен“ за есенния дял от първенството за сезон 2022/2023 продължава с контролите си в предсезонната подготовка.
В неделя тимът гостува за приятелска среща на „Дунав“ II (Русе) – участник в Трета лига – Североизточна аматьорска група. Контролата премина под пълното превъзходство на младите футболисти от крайдунавския град, водени от амбициозния им треньор Ивайло Кирилов. Русенци реализираха два гола в първата част на приятелската среща. Георги Петков откри резултата в средата на полувремето след пробив по фланга на Диян Димов и подаване в наказателното поле на гостите. Минута преди края на полувремето след центриране от корнер Калоян Иванов с глава удвои преднината на русенци.
Футболистите на „Енев“ в началото на второто полувреме направиха няколко опасни влизания към вратата на „Дунав“ II. При едно от тях в 68-та минута, Симеон Димитров беше подкосен в наказателното поле на домакините. Отсъдената дузпа реализира Милен Ивалинов. Равностойната игра на футболния терен продължи до края на мача с много пропуски и пред двете врати. Минута – две преди последния съдийски сигнал, Никола Тотев оформи крайното 3:1 след асистенция на Диян Димов.
Полезна контрола срещу много добре подготвен отбор. Резултата е реален, с оглед на играта и през двете полувремена. Двата тима имаха още няколко изгодни за гол ситуации – пропуснати от нападателите. Нашата цел е да вдигнем малко физическата подготовка на момчета. Русенци са къде, къде по-подготвени и закономерно ни надиграха. Нашите момчета играха по-затворено, като се разчиташе на контраатаките“ – казаха след контролата ръководителите на ФК “Енев“.
Следващата контрола на „Енев“ ще е на 19 февруари, неделя, от 14.00 часа на стадион „Пенчо Захариев“ в Браничево. Съперник ще е тима на „Добруджа“ (Ситово Сс).
Салим Салих

предишна статия36 млади шахматисти участваха в турнира „Клубна лига“
Следваща статияБаскетболният тим на Шумен записа загуба срещу лидера „Рилски спортист“