дом Спорт „Енев-Дибич“ срази болярите от „Велики Преслав“ с 13:0

„Енев-Дибич“ срази болярите от „Велики Преслав“ с 13:0

0
Тимът на "Ботев" (Каменяк) успя да се наложи с 2:1 над силния отбор на Смядово/ Снимка: Салим Салих

Игра се поредният ХХV-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Получиха се доста интересни резултати на водещите отбори и в долните етажи на групата. Лидерът „Енев-Дибич“ беше безпощаден към гостите от старопрестолната столица. Любителите на футболната игра видяха дъжд от голове реализирани във вратата на „Велики Преслав“. Двуцифреният резултат – 13 сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен. Никола Павлов и Кристиян Грудев реализираха хеттрик. По два гола вкараха Михаил Неделчев, Илиян Иванов, Илиян Бонев и с едно попадение се записа Слави Димитров.
„Герой“(Зайчино ореше) също постигна изразителна победа у дома над „Балкан“ (Средня). Това обаче стана през втората част на мача, след като първата завърши миролюбиво 1:1. Домакините се разиграха и вкараха нови четири гола за крайното 5:1. Имената си на голмайстори записаха – Димитър Красенов, Виктор Йовев, Росен Емилов (Апаза), Свилен Стоянов, Ердем Димитров.
В Хитрино едноименният тим постигна класически резултат над гостите от „Балкан 1965“ (Градище). Два гола реализира Васил Христов и един Тасин Севгин.
В Трем в битка за второто място в класирането, даващо право за участие на финалите в края на първенството, „Устрем“(Трем) и „Чавдар“(кв. „Дивдядово“) не можаха да си отбележат гол и мачът завърши с подялба на точките. За домакините това е частичен успех – поне не загубиха. За гостите – точката си е точка, но дали ще стигнат в края на първенството ще стане ясно в следващите двубои на „Чавдар“(Дивдядово) и претендента „Върбица“.
В Каменяк новака „Ботев“(Каменяк) постигна 6-та победа от началото на първенството срещу силният тим на „Смядово“. В първата част нападателите на домакините се надпреварваха кой повече ще пропусне пред вратата на смядовци. Росен Стефанов, Хамза Руфи, Алекс Русев и Севдалин Христов надбягваха защитата на гостите, но в завършващата фаза все грешаха. В края на полувремето Росен Стефанов превзе вратата на „Смядово“ и зарадва верните фенове на „Ботев“ (Каменяк).
През втората част домакините понамалиха темпото, а това даде шанс на „Смядово“ да изравни с гола на Георги Георгиев. В края на мача щурма на домакините доведе до нов гол реализиран от Хамза Руфи, който преди това на 3-4 пъти се озова „очи в очи“ с вратаря на „Смядово“. Крайното 2:1 предвижи „Ботев“ (Каменяк) на 9-то място в класирането.
„Ендже“ (Царев брод) поднесе изненадата в кръга при гостуването си на „Локомотив“(Каспичан). Добрата им игра беше възнаградена с гол през първата част на двубоя. През втората нови два гола във вратата на домакините направиха победата на гостите неоспорима. И трите гола за гостите реализира Хакан Бюлент.
„Върбица“ (Върбица) и „Заря 1962“ (Звегор) в този кръг почиваха.
По информация на ОС на БФС-Шумен през идната седмица трябва да се играе отложеният от есента мач между „Върбица“ и „Устрем“ (Трем).