дом Спорт „Енев-Дибич“ с равенство у дома срещу „светкавиците“ от Търговище

„Енев-Дибич“ с равенство у дома срещу „светкавиците“ от Търговище

0

Футболистите на „Енев-Дибич“ (Шумен) – лидер за есента в южна „А“ регионална група „Шумен“ и дългогодишен първенец на Шуменска област за малко да поднесе изненада в играната днес контрола със „Светкавица“ (Търговище) – отбор с традиции и сред водещите тимове в Североизточна Трета лига. Контролата завърши без победител 2:2.
Как се стигна до това равенство? Още в началото на контролата двата отбора заиграха нападателно. Въпреки това обаче гол и така не падаше след многото изгодни ситуации. Все пак гостите от Търговище играеха в по-горна група и задържаха повече топката в тяхно владение. В края на първата част гредата помогна на домакините след центриране на Румен Николов. Няколко минути след това Михаил Неделчев от рамките на наказателното поле простреля вратата на „Светкавица“, пазена от Харун Якубов за 1:0.
В началото на втората част „Енев-Дибич“ реализира нов гол във вратата на „Светкавица“. Неостаряващият Александър Александров с глава отклони топката след центриране в наказателното поле на гостите. Това като, че ли стресна гостите и те заиграха още по-мобилизирано. Заредиха се няколко опасни влизания към вратата на домакините. При едно от тях Даниел Димитров от близко разстояние простреля вратата на „Енев-Дибич“ – 2:1. Няколко минути след това Станислав Иванов от близо 35 – 40 метра изненада вратаря на домакините – 2:2.
В оставащите до края на контролата минути двата отбора имаха изгодни за гол ситуации пропуснати от нападателите.
В края на мача футболистите на двата отбора се поздравиха взаимно след ползотворната контрола преди началото на пролетният дял на първенството.

предишна статия„Чавдар“ (Дивдядово) надви в контрола „Ендже“ (Царев брод)
Следваща статияCOVID-19: 15.99% положителни тестове, 3 072-ма изписани, 25 починали