дом Спорт „Енев“ (Дибич) продължава победния си ход в първенството на Южна А Регионална...

„Енев“ (Дибич) продължава победния си ход в първенството на Южна А Регионална група

0
Футболистите на „Ботев“ (в тъмни екипи) постигнаха първа победа от началото на първенството срещу „Ендже“ (Царев брод) Снимка: Салим Салих

В неделя се играха срещите от ХI-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група Шумен. Кръгът предложи две дербита, във върха и на опашката в класирането.
Лидерът „Енев“ (Дибич) прие у дома третия в класирането „Върбица“ и в директен двубой го надигра с категоричното 4:0. Три от головете паднаха през втората част на мача. Двама футболисти на домакините – Михаил Неделчев и Тодор Миленов реализираха по два гола във вратата на „Върбица“. „Енев“ изтърва куп изгодни за гол положения пред вратата на гостите, които въпреки загубата, с добрата си игра за пореден път доказаха, че не случайно са сред водещите тимове в групата.
„Ботев“ (Каменяк) постигна първа победа в първенството. В опашкарско дерби младите местни футболисти от Каменяк приеха у дома „Ендже“ (Царев брод) и ги надиграха с категоричното 3:0. В края на първата част гол на Юнал Шериф (Шота) зарадва многобройните привърженици на „Ботев“ (Каменяк) дошли да подкрепят своите любимци. През втората част нови два гола на Росен Стефанов и Алекс Русев оформиха крайното 3:0. Преди началото на двубоя двата отбора направиха обща снимка, с което потвърдиха, че феърплея ще е водещо в мача, а не резултата на всяка цена. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на реферите от Шумен начело с Венцислав Великов.
„Герой“ (Зайчино ореше) също постигна изразителна победа у дома срещу „Балкан 1965“ (Градище). В първата част директно от ъглов удар домакините откриха резултата, въпреки умелата намеса на вратаря Бюлент Раим. Головете през втората част паднаха от отсъдените 3 дузпи в полза на „Герой“, реализирани от Йордан Александров (Харашото), Иван Вичев и вратаря Симеон Красимиров.
Победа на чужд терен постигна в този кръг тима на „Балкан“ (Средня). В село Звегор гостите откриха резултата в средата на първото полувреме с гола на Съдкъ Ибрям, домакините до края изравниха чрез Емре Илязов. През втората част нов гол на Гьоккан Ереджеб отново изведе гостите напред, а това се оказа и решаващо за крайният успех на „Балкан“. След мача ръководителят на ФК“Заря 1962“ (Звегор) Хасан Азиз съобщи, че подава оставка и няма да ръководи отбора в следващите двубои.
Малко изненадващо „Велики Преслав“ под ръководството на треньора Тодор Бекяров взе победа при гостуването си на „Устрем“ (Трем). Победният гол падна още в 5-та минута, реализиран от Ивайло Иванов. До края пред двамата вратари се заредиха куп изгодни за гол ситуации – пропуснати от нападателите на „Устрем“ и „Велики Преслав“.
В този кръг отборите на „Локомотив“ (Каспичан) и „Смядово“ (Смядово) почиваха.
Ето всички резултати и класирането в групата след днешните срещи:
ЮЖНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА ШУМЕН – XI КРЪГ
7 ноември 2021 г., неделя, 14.00 часа:
Заря 1962 (Звегор) – Балкан (Средня) 1:2 (1:1)
Ботев (Каменяк) – Ендже (Царев брод) 3:0 (1:0)
Енев (Дибич) – Върбица (Върбица) 4:0 (1:0)
Устрем (Трем) – Велики Преслав (Велики Преслав) 0:1 (0:1)
Хитрино (Хитрино) – Чавдар 1926 (кв.Дивдядово) – отложен
Герой (Зайчино ореше) – Балкан 1965 (Градище) 4:0 (1:0)
Локомотив 2008 (Каспичан) и Смядово (Смядово) – почиват

1. Енев (Дибич)                                                       10    9   1   0   51:4     28
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                  8    7   1   0   29:4     22
  3. Върбица (Върбица)                                                9    7   0   2   30:8     21
  4. Герой (Зайчино ореше)                                          9    7   0   2   23:12   21
  5. Смядово (Смядово)                                                9    6   0   3   22:12   18
  6. Устрем (Трем)                                                      10    5   1   4   14:10   16
  7. Хитрино (Хитрино)                                                8    5   1   2   20:7     16
  8. Локомотив 2008 (Каспичан)                                 10    4   0   6   16:26   12
  9. Балкан (Средня)                                                   9    3   2   4    8:11    11
  10. Велики Преслав (В. Преслав)                              9    2   2   5    5:21     8
  11. Балкан 1965 (Градище)                                      9    2   1   6   14:21     7
  12. Заря 1962 (Звегор)                                            10    1   2   7   10:33    5
  13. Ботев (Каменяк)                                                10    1   1   8    8:57     4
  14. Ендже (Царев брод)                                           10    0   0  10   7:31     0

предишна статияОще 11 нелегални мигранти са задържани на територията на община Омуртаг