дом Спорт „Енев“ (Дибич) превзе върха в Централна „А“ областна група

„Енев“ (Дибич) превзе върха в Централна „А“ областна група

0
Тимът на "Енев" (бели екипи) надви "Чавдар" с класическото 3:0 Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Енев“ (Дибич) превзеха върха в Централна „А“ областна група по футбол в Шумен след като във втория кръг надделяха категорично у дома над „Чавдар 1926“ (Дивдядово) с класическото 3:0. Още с началото на двубоя стана ясно, че двата отбора финалисти от края на миналото първенство ще заложат на нападателната игра. Заредиха се атака след атака и към двете врати. В 10-та минута многоходова атака на „Енев“ завърши с подаване към Кристиян Грудев, който само подложи крак, за да прати топката в мрежата на гостите за 1:0. Рано падналият гол вдигна на щурм „Чавдар“, но въпреки многото изгодни за гол ситуации футболистите като че се надпреварваха в пропуските пред вратата на домакините.
В 20-та минута Кристиян Грудев от рамката на наказателното поле отново прати топката в мрежата на дивдядовчани, но високо вдигнатият флаг на асистент рефера по тъч линията Никола Тодоров маркира засада на нападателя на домакините. В 30-та минута разбъркване в наказателното поле на „Чавдар“ доведе до нов гол във вратата им. Негов автор стана отново Кристиян Грудев, който от 3-4 метра прати топката в мрежата – 2:0. В 45-та минута след изпълнение на ъглов удар, Кристиян Грудев с глава за трети път превзе вратата на „Чавдар“.
Второто полувреме отново премина при високо темпо. Взели вече солидна преднина футболистите на „Енев“ задържаха повече топката в централното игрално поле, но въпреки това не спираха и с атаките към вратата на противника. Гостите от „Дивдядово“ се стремяха поне да вкарат гола на честа в двубоя, но самоотвержената игра на защитниците на домакините така и не им позволиха това да се случи до края на мача.
Срещата беше наблюдавана от многобройна публика, която беше уважена от съдийската бригада от Шумен и двата отбора с поздрав в началото на мача. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на Емил Георгиев с асистент рефери Светослав Стойчев и Никола Тодоров.
В неделния ден се играха и останалите двубои от групата. Във Велики Преслав „Ботев“ (Нови пазар) взе гостуването на „Златен век 2020“ с категоричното 0:4, след като през първата част реализира два гола, другите два новопазарци вкараха през второто полувреме.
В Шумен на ученическия стадион „Цоньо Василев“ младите възпитаници от школата на Александър Димов спечелиха домакинството с 1:0 срещу „Локомотив“ (Каспичан), като гола за победата реализираха още в първата част на мача.
Равенство 1:1 се получи в двубоя в Смядово между едноименният тим и гостите от „Волов“ (Шумен). Двата гола в двете врати бяха реализирани още в първата част на мача. Домакините от Смядово имаха претенции за неотсъдени две дузпи в тяхна полза през първата част от двубоя. Тимът на „Ендже“ (Царев брод) в този кръг почиваше.