дом Спорт „Енев-Дибич“ и „Чавдар“ (Дивдядово) водят уверено класирането в Южната група

„Енев-Дибич“ и „Чавдар“ (Дивдядово) водят уверено класирането в Южната група

0
"Ендже" (Царев брод") в червено-черен екип - "Смядово" 2:3 Снимка: Салим Салих

В неделя се играха срещите от поредния ХХI-ви кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Всички срещи се играха при тежки атмосферни условия – непрестанен дъжд, който затрудни футболистите на терените.
Очаквано лидерът на групата „Енев-Дибич“ надделя с категоричен резултат над гостите от „Хитрино“. Крайният резултат 7:0 сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен. Четири от головете бяха реализирани през първата част на мача, останалите три през втората част.
Победа на чужд терен постигна единствено тима на „Смядово“ при гостуването си на „Ендже“ (Царев брод). В началото домакините от Царев брод взеха инициативата и с два гола на Иван Лазарски, първият от които от дузпа дори поведоха в резултата. Последва дузпа в полза на гостите в 42-та минута, реализирана от Георги Георгиев – 2:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
Още в началото на второто полувреме гостите от Смядово изравниха с гола на Християн Иванов с глава след центриране от корнер. В края на мача нов гол на Недко Спасев оформи крайното 2:3. Победата прати тима на „Смядово“ едно място по-нагоре и вече е на четвърто място след „Енев-Дибич“, „Чавдар“ (Дивдядово) и „Върбица“.
В Трем местният тим „Устрем“ спечели с 2:0, след като вкара по един гол в двете полувремена.
С победа в дъжда най-сетне зарадва верните си привърженици „Заря“ (Звегор) у дома над гостите от „Велики Преслав“. Двата гола паднаха още в първата част реализирани от братята Емре и Назми Илиязов. Въпреки победата обаче тимът остава на последна позиция в групата.
В Каменяк местният тим „Ботев“ постигна петата си победа в първенството над гостите от „Балкан 1965“ (Градище). Единственото попадение в двубоя падна в първото полувреме реализиран от Росен Стефанов. Мачът не започна добре за домакините. Още в началото за грубо единоборство с вратаря на гостите от игра беше отстранен с директен червен картон Алекс Русев. Това намали ударната мощ на „Ботев“ (Каменяк). Въпреки това те удържаха близо час с човек по-малко. През втората част червен картон получи и футболистът на „Балкан 1965“ Валентин Вальов. Така двата отбора доиграха мача с по 10 души. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на Венцислав Великов и асистент реферите от Шумен – казаха ръководителите на двата футболни клуба след мача.
„Герой“ (Зайчино ореше) и „Върбица“ почиваха в този кръг.