дом Спорт „Енев“ (Дибич) и „Чавдар“ (Дивдядово) продължават битката за лидерство в Южна група...

„Енев“ (Дибич) и „Чавдар“ (Дивдядово) продължават битката за лидерство в Южна група „Шумен“

0
На терена: Отборите на Хитрино и Царев брод Снимка: Салим Салих

В неделя се играха срещите от последния ХV-ти кръг на футболното първенство в Южна регионална група „Шумен“. Лидерите в групата „Енев“ (Дибич) и „Чавдар“ („Дивдядово“) бяха домакини и съвсем резонно спечелиха двубоите с категорични резултати. Любителите на футболната игра в Дибич видяха 9 гола реализирани във вратата на гостите от „Заря 1962“ (Звегор), като 3 от тях бяха през първата част, а останалите 6 гола бяха вкарани през втората част на мача.
В „Дивдядово“ местният тим „Чавдар“ също постигна изразителна победа с 5:0 над гостите от Велики Преслав. Футболистите на старопрестолната столица допуснаха през първата част само един гол във вратата си, но през втората част се огънаха и капитулираха с нови 4 гола. Головете за домакините реализираха Георги Никифоров (Гонзо), Едвин Ибрахим и хеттрик на ветерана Тихомир Николов.
В Градище гостите от Върбица спечелиха нови три точки с единствения гол реализиран от Християн Андонов. Новата победа на чужд терен е поредната 9-та от началото на първенството, а това остави отбора на трето място в класирането.
„Смядово“ е във възход. Победата в Зайчино ореше е девета от началото на първенството, а за домакините е първа загуба у дома. Християн Иванов и Теодор Тодоров реализираха за гостите през първата част, нов гол на Георги Сираков през втората сложи край на спора на футболния терен в Зайчино ореше.
В Хитрино едноименният тим се справи лесно с гостите от Царев брод. Орхан Осман с два гола още в началото даде предимство на домакините. Петър Горчев от пряк свободен удар намали на 2:1, но нов гол на Ростислав Миков оформи 3:1 за края на първата част. През втората част нови три гола за „Хитрино“ реализираха – Ростислав Миков, Емре Кенан и Кенан Хасан. За гостите точен беше отново Петър Горчев оформил крайното 6:2.
В Каменяк мача с „Балкан“ (Средня) събра доста любители на футболната игра – близо 350–400 души. Младите местни футболисти диктуваха играта още с първия съдийски сигнал на Красимир Кръстев от Шумен в резултат на което паднаха и два гола във вратата на гостите. Хамза Руфи и Росен Стефанов зарадваха привържениците на „Ботев“ (Каменяк) с два красиви гола. В началото на втората част обаче гостите от Средня изравниха с точните попадения на Съткъ Ибрямов и Джан Рамаданов. Това даде сигнал на домакините за още по-настъпателна игра, а направените смени се отразиха благоприятно. Бърза контраатака в средата на втората част изведе Алекс Русев в стрелкова позиция в наказателното поле на „Балкан“. Шутираната топка рекушира от тялото на защитник и заблуди вратаря на гостите Рахми Тефиков – 3:2. До края на мача двата отбора имаха изгодни за гол ситуации – пропуснати от нападателите им. Победата зарадва многобройните привърженици на „Ботев“ (Каменяк), които вече са на 10 място във временното класиране за есенният дял от първенството.
„Устрем“ (Трем) и „Локомотив“ (Каспичан) в този кръг почиваха и не прибавиха нищо в актива си. В групата остават да се играят отложените мачове между „Хитрино“ (Хитрино) – „Чавдар 1926“ (Дивдядово), „Велики Преслав“ (В.Преслав) – „Хитрино“ (Хитрино), „Върбица“ (Върбица) – „Устрем“ (Трем), „Смядово“ (Смядово) – „Енев“ (Дибич) и „Хитрино“ (Хитрино) – „Върбица“ (Върбица) за да се оформи крайното класиране за есен 2021/2022 г.

Устрем (Трем) и Локомотив 2008 (Каспичан) – почиват

1. Енев (Дибич)                                                           12   11   1   0   63:4    34
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                    12   11   1   0   45:6    34
  3. Върбица (Върбица)                                                  11    9   0   2   33:9     27
  4. Смядово (Смядово)                                                  12    9   0   3   30:14   27
  5. Герой (Зайчино ореше)                                            13    8   0   5   28:21   24
  6. Хитрино (Хитрино)                                                   10    6   1   3   27:12   19
  7. Локомотив 2008 (Каспичан)                                      13    6   1   6   21:27   19
  8. Устрем (Трем)                                                           12    5   1   6   17:15   16
  9. Балкан (Средня)                                                       13    3   4   6   11:17   13
  10. Велики Преслав (В. Преслав)                                  12    3   2   7     9:30   11
  11. Ботев (Каменяк)                                                     13    3   1   9   17:64   10
  12. Балкан 1965 (Градище)                                           13    2   2   9   17:32    8
  13. Заря 1962 (Звегор)                                                 13    1   2  10  13:50    5
  14. Ендже (Царев брод)                                                13    1   0  12  12:42    3

предишна статияАдресите за кореспонденция с НАП вече могат да се коригират онлайн
Следваща статияАсен Василев: Ако шеф на болница иска да взима 100 хиляди лева, трябва да плаща на санитарите си по 10-15 000 лева