дом Спорт „Енев” (Дибич) и „Чавдар” (Дивдядово) отиват на финал от Централна „А” Регионална...

„Енев” (Дибич) и „Чавдар” (Дивдядово) отиват на финал от Централна „А” Регионална група „Шумен”

0
ФК „Енев” (Дибич)

Финалистите от Централна „А” Регионална група „Шумен” в Областното първенство в Шумен са вече ясни. Първенецът се знаеше много по-рано, но битката за второто място продължи до няколко кръга преди края.
Лидерът „Енев” (Дибич) в последните двубои обиграва състава за решителните мачове във втората фаза от първенството. Така беше и в мача с „Ендже” (Царев брод) от ХVII кръг. Гостите от с. Царев брод бяха равностоен противник през първото полувреме и удържаха атаките на домакините – 3:2. През второто полувреме „Енев” с по-добрата си игра успя да вкара нови 4 гола и да допусне само 1 за крайното 7:3.
„Герой” (Зайчино ореше) продължи възходящото си представяне с категорична победа с 5:0 над гостите от „Върбица”.
Победа като гост с 5:0 постигна тимът на „Локомотив” (Каспичан) над „Устрем” (Трем). Още в първата част „железничарите” вкараха 4 гола във вратата на домакините и прекършиха желанието им за игра. Нов гол през второто полувреме оформи крайния резултат в двубоя.
„Смядово” прибави нови 3 точки от отказалия се от участие през пролетта тим на „Балкан” (Градище).
„Чавдар”(Дивдядово), осигурил си вече участие във финалите, загуби с 2:4 у дома от младите футболисти на „Шумен 2007”.
В отложен мач от ХII кръг „Смядово” не се яви за мача с „Върбица” и загуби служебно.
В края на седмицата е последният кръг от първата фаза на първенството.