дом Спорт „Енев“ (Дибич), „Хитрино“ „Локомотив“ (Каспичан) и „Герой“ (Зайчино ореше) с победи на...

„Енев“ (Дибич), „Хитрино“ „Локомотив“ (Каспичан) и „Герой“ (Зайчино ореше) с победи на чужд терен

0
Футболистите на „Смядово“ в жълти екипи победиха с категоричното 5:1 новака „Ботев“(Каменяк)

Днес се играха срещите от поредния Х-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група Шумен. Четири отбори – „Енев“ (Дибич), „Хитрино“ (Хитрино), „Локомотив“ (Каспичан) и „Герой“ (Зайчино ореше) постигнаха победи като гости. Лидерът на групата „Енев“ превзе с лекота крепостта на „болярите“ в старопрестолната столица. Пет гола във вратата на „Велики Преслав“ реализира Кристиян Грудев, по един – Тодор Миленов и Мартин Куртев за крайното 0:7. Резултатът от двубоя говори красноречиво за съотношението на силите на футболния терен.
„Чавдар 1926“ (Кв.“Дивдядово“) е на три точки плътно до водача след поредната победа у дома над „Устрем“ (Трем). Гостите удържаха нулевото равенство до края на първата част, но през втората домакините с головете на Георги Иванов (Гонзо) и ветерана Тихомир Николов прибавиха нови три точки към актива си.
„Герой“ (Зайчино ореше) спечели с минималното 1:0 гостуването си на „Балкан“ (Средня). Гола на радостта за гостите реализира Димитър Кирилов в средата на второто полувреме. Въпреки, че загубиха двубоя футболистите на „Балкан“ бяха равностоен противник и дори на моменти владееха играта и атакуваха по-често вратата на гостуващия тим.
„Хитрино“ също спечели гостуването си на „Балкан 1965“ (Градище) с 2:0, като по един гол бяха реализирани в двете части на мача.
„Смядово“ победи с лекота новака „Ботев“ (Каменяк) с изразителното 5:1. Теодор Тодоров, Християн Иванов (2), Георги Сираков и Георги Георгиев записаха имената си на голмайстори за домакините. Гола на честа за гостите вкара Айхан Нурханов. Новата победа прати тима на „Смядово“ на четвърто място в класирането.
„Ендже“ (Царев брод) отново се препъна у дома. Срещу гостите от „Локомотив“ (Каспичан) домакините удържаха едно полувреме, като дори им вкараха и гол. През втората част обаче каспичанци взеха инициативата и обърнаха мача в своя полза вкарвайки три гола във вратата на домакините.
Отборите на „Заря 1962“ (Звегор) и „Върбица“ в този кръг почиваха.

Заря 1962 (Звегор) и Върбица (Върбица) – почиват

1. Енев (Дибич)                                                            9    8   1   0   47:4     25
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                     8    7   1   0   29:4     22
  3. Върбица (Върбица)                                                   8    7   0   1   30:4     21
  4. Смядово (Смядово)                                                   9    6   0   3   22:12   18
  5. Герой (Зайчино ореше)                                             8    6   0   2   19:12   18
  6. Устрем (Трем)                                                           9    5   1   3   14:9     16
  7. Хитрино (Хитрино)                                                    8    5   1   2   20:7     16
  8. Локомотив 2008 (Каспичан)                                      10  4   0   6   16:26   12
  9. Балкан (Средня)                                                       8    2   2   4    6:10     8
  10. Балкан 1965 (Градище)                                           8    2   1   5   14:17    7
  11. Велики Преслав (В. Преслав)                                   8   1   2   5    4:21     5
  12. Заря 1962 (Звегор)                                                  9    1   2   6    9:31    5
  13. Ботев (Каменяк)                                                      9    0   1   8    5:57     1
  14. Ендже (Царев брод)                                                 9    0   0   9    7:28     0

предишна статияЗов за помощ за ремонт на Второ вътрешно отделение на МБАЛ-Шумен след пожара днес