дом Спорт „Енев-Дибич” е сигурен финалист, „Чавдар” и „Върбица” спорят за второто място

„Енев-Дибич” е сигурен финалист, „Чавдар” и „Върбица” спорят за второто място

0
„Чавдар” (Дивдядово) (тъмносини екипи) - „Енев-Дибич” (червено-бели екипи) Снимка: Салим Салих

Отборът на „Енев-Дибич” е сигурен финалист за определяне на първенците на Шуменска област. Това стана ясно след категоричната му победа като гост с 3:0 над преследващия го тим на „Чавдар 1926” (Дивдядово) в среща от ХХIV кръг за първенство на Южна „А” Регионална футболна група „Шумен”. Още в първата част гостите поведоха с 2 гола. В 12-та мин. Тодор Миленов, след центриране от пряк свободен удар, простреля с глава вратата на „Чавдар”. Три минути по-късно Николай Павлов проби мощно в наказателното поле на домакините и заби топката в мрежата. До края на първото полувреме мачът ще се запомни с неприятния инцидент, при който след единоборство за топката бе счупена ръка на Добромир Герчев – капитан на „Чавдар”.
През втората част играта бе почти равностойна с лек превес на гостите, които вече се виждаха победители в прекия двубой за върха в групата. В 70-та мин. след самостоятелен пробив Кристиян Груев вкара нов гол за класическото 3:0. Три минути преди края Михаил Неделчев от „Енев-Дибич” пропусна и дузпа. Победата в Дивдядово на практика направи тима на „Енев-Дибич” недостижим на върха със 61 т.
В друга среща от кръга „Ендже” (Царев брод) победи „Заря 1962” (Звегор) с 4:2. Головете за домакините реализираха Хакан Шукюр – 2, Мехмед Исмаил и Иван Лазарски. Гостите от с. Звегор успяха да върнат през втората част два гола.
В неделя „Смядово” и „Локомотив” (Каспичан) не можаха да се победят и завършиха наравно – 4:4. Гостите от Каспичан поведоха с два гола още в началото на срещата, но домакините успяха да върнат едно попадение до почивката чрез Георги Сираков. В началото на второто полувреме Георги Георгиев вкара два гола и обърна резултата в полза на „Смядово”. Нов гол на каспичанци възстанови равенството – 3:3. Гол на Валентин Димитров даде отново преднина на домакините, но в края на мача „Локомотив” отново успя да изравни – 4:4. Напрегнат, динамичен мач с поделени точки накрая, казаха ръководителите на двата футболни клуба.
Подялба на точките имаше и в двубоя в с. Градище с гостите от с. Трем. Крайното 3:3 е доказателство за напрегнатия характер на двубоя. Много пропуски и пред двете врати, отбелязаха любители на футбола след мача.
В с. Менгишево, където „Върбица” играе домакинските си мачове, гостите от „Ботев” (Каменяк) бяха победени с 5:1. Три от головете вкараха през първата част Янислав Андонов и Даниел Перушински – 2. В началото на второто полувреме гостите намалиха с гол на Хамда Руфи, но нови два гола – на Ерджан Онбашиев от дузпа и Синан Юксел, оформиха крайното 5:1.
В Зайчино ореше местният тим „Герой” спечели с 2:1 срещу „Хитрино”. След равностойна игра нулевото равенство се запази до почивката. В началото на втората част гостите поведоха с 0:1, но домакините намериха сили и успяха да обърнат мача в своя полза. Головете за „Герой” реализираха Пламен Петров и Илтер Шахин.
„Балкан” (Средня) и „Велики Преслав” почиваха.