дом Спорт „Енев“ (Дибич) безпощаден при гостуването на „Локомотив“ (Каспичан)

„Енев“ (Дибич) безпощаден при гостуването на „Локомотив“ (Каспичан)

0

Ясни са участниците във финалната фаза от първенството от Централна „А“ група „Шумен“
Футболистите на „Енев“ (Дибич) постигнаха безспорна изразителна победа с 6:0 при гостуването си на „Локомотив“ (Каспичан) в среща от ХVI-тия кръг от Регионалното първенство в централна група „Шумен“. Победата направи тима на „Енев“ (Дибич) недостижим на върха в групата два кръга преди края на първенството. Хубавото за края на април време събра в съботният ден доста любители на футболната игра на кокетният стадион „Локомотив“ в Каспичан не само от двете населени места на област Шумен. Домакините се бяха погрижили за „дерби двубоя“, футболният терен беше окосен а това даде идеални условия за игра на двата отбора. Вихреното темпо още в началото на мача се запази и до края. В 22-та минута за нарушение в наказателното поле на „Локомотив“(Каспичан) извършено от Мартин Леков, рефера на мача Тихомир Иванов от Шумен показа бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Михаил Неделчев, който стреля силно в дясно, но вратаря на домакините Марин Александров (Котката) със сетни усилия изби топката извън своята врата. В 40-та минута Симеон Димитров преодоля няколко защитници на домакините и откри резултата – 0:1.
Второто полувреме отново по-добрата игра на гостите даде резултат. В 64-та минута отново Симеон Димитров превзе вратата на „Локомотив“ (Каспичан) за 0:2. Шест минути след това Кристиян Груев също записа името си сред голмайсторите за гостите след асистенция на Симеон Димитров. В 75-та минута Симеон Димитров реализира хеттрик след силен шут от рамките на наказателното поле. Пет минути след това отново Симеон Димитров наказа домакините с нов гол – 0:5. В края на двубоя Михаил Неделчев откупи греха си след пропуска от дузпа в първата част с нов гол оформяйки крайното 0:6.
В събота се изиграха още два мача от групата. „Чавдар“ (Дивдядово) постигна победа 3:2 при гостуването на „Ендже“ (Царев брод) което му осигури участие на финалите за определяне на първенците в областта.
В Шумен младите момчета на „Шумен 2007“ постигнаха шеста победа от началото на първенството с 2:0 над гостите от „Герой“ (Зайчино ореше).
„Върбица“ прибави нови три точки без да играе след служебната победа от „Балкан“ (Градище) отказал се от участие през пролетният дял от първенството.
Днес остана да се играе само мача между „Смядово“ (Смядово) и „Устрем“ (Трем).