дом Спорт „Ендже“ (Царев брод) и „Локомотив“ (Каспичан) със зрелищно реми

„Ендже“ (Царев брод) и „Локомотив“ (Каспичан) със зрелищно реми

0
„Ендже“ (Царев брод) в оранжеви екипи. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ендже“ (Царев брод) и „Локомотив“ (Каспичан) не можаха да се победят в зрелищна среща от ХI-тия кръг на Централна „А“ Регионална група „Шумен“.
В неделя по обяд двата тима изиграха един лют и доста напрегнат двубой с много интересни ситуации и пред двете врати. Гостите от Каспичан са трети във временното класиране и имат претенции да играят на финалите за определяне първенците в Шуменска област в края на първенството. Тогава първите два отбора от трите групи ще образуват две финални групи. Ще се изиграят срещите по системата „всеки срещу всеки“. Победителите в тези две групи ще играят финал, тези на второ място – малък финал за 3 и 4 място. Затова и залога в мача в Царев брод за пълен успех беше на дневен ред и за двата тима.
„Ендже“ започна уверено пролетния дял от първенството с изразителна победа като гост на „Смядово“ в миналия кръг. Нещо подобно постигна и „Локомотив“ (Каспичан) при гостуването на аутсайдера „Балкан“ (Градище).
Още в началото двата тима се вкопчиха в люта битка по целия футболен терен. Все пак по-добрата игра на гостите беше възнаградена в средата на полувремето с едно попадение, реализирано от Тодор Стойчев.
През втората част „Ендже“ усили ударната мощ и с бързи атаки често се озоваваше пред вратата на Марин Александров. Хакан Шюкрю, Иван Мойсеев, Илиян Бонев и Денис Бахтияр направиха непростими пропуски за домакините. Гостите от Каспичан също атакуваха вратата на Никола Петров, но все безрезултатно. Ще се запомнят пропуските на Георги Сираков, Тодор Стойчев, Илиян Илиев и Денчо Желев. В 65-та минута бърза атака на домакините завърши с нарушение в наказателното поле на „Локомотив“. Главният съдия Красимир Кръстев от Шумен без колебания посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Петър Добринов, който не пропусна да изравни 1:1.
До края на мача домакините пропуснаха няколко изгодни за гол ситуации, най-фрапиращата от които беше 2-3 минути преди края, когато Иван Мойсеев се размина с топката при опразнена вече врата. В 89-та минута Мартин Леков от гостите получи червен картон за извършеното нарушение срещу противников състезател в центъра на игралното поле.
В другите срещи от кръга прави впечатление изразителната победа на „Чавдар“ (Дивдядово) срещу „Балкан“ (Градище) с 13:1.
Лидерът „Енев“ (Дибич) взе победа при гостуването на „Герой“ (Зайчино ореше). „Шумен 2007“ взе нова победа над гостите от „Смядово“.
„Устрем“(Трем) не можа да стигне до село Менгишево, където играе като домакин тимът на „Върбица“ след като автобуса с футболистите се е повредил. За неявяването ще се присъди служебен резултат в полза на отбора на „Върбица“
Ето всички резултати и класирането в групата:
ЦЕНТРАЛНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XI КРЪГ
Чавдар 2016 (кв.Дивдядово) – Балкан 1965 (Градище) 13:1
Герой (Зайчино ореше) – Енев (Дибич) 1:3
Шумен 2007 (Шумен) – Смядово (Смядово) 2:1
в Менгишево:
Върбица (Върбица) – Устрем (Трем) 3:0 служ.
Ендже (Царев брод) – Локомотив 2008 (Каспичан) 1:1

1. Енев (Дибич)                                                11 11 0 0 55:4 33
10. Балкан 1965 (Градище)                               11 0 0 11 8:60 0

предишна статия44 шахматисти участваха във втория турнир от веригата „Клубна лига“