дом Спорт Дублиращият тим на „Шумен“ записа победа над „Ънстопабъл“ с 89:74

Дублиращият тим на „Шумен“ записа победа над „Ънстопабъл“ с 89:74

0

Дублиращият тим на „Шумен“ записа четвъртата си победа в Българската баскетболна лига А група – Изток. Шуменци се наложиха над „Ънстопабъл“ Добрич в мач от 6-и кръг с 89:74. „Шумен“ е на второ място във временното класиране след лидера „Шоутайм“, който е непобеден до момента, докато „Шумен“ освен 4 победи има и две загуби. „Ънстопабъл“ е на 5-о място със само 1 успех.
Шуменци започнаха по-добре срещата, благодарение на младите си надежди Баръш Мустафа, Станислав Бънков и Никола Любенов и поведоха с 8:3. „Ънстопабъл“ обаче изравниха играта чрез Кънев и Демирев. Мачът се играеше кош за кош през почти цялата първа четвърт. Никола Любенов продължи да води шуменското нападение с точна ръка от далчено разстояние. В края на частта, за „Шумен“ се разигра друга млада надежда – Окан Хасанов, който също показа точен мерник и осигури аванс на нашия тим от 3 точки, а Любенов затвори първия период с кош за 25:20 в полза на шуменци.
„Ънстопабъл“ започна по-силно втората четвърт и изравни резултата, но „Шумен“ не позволи на добричкия отбор да излезе напред. Веселин Байчев също показа добър мерник от далеч. Един от най-опитните в шуменския отбор – Росен Иванов върна преднината от 5 точки в средата на частта. До края отборите продължиха да си разменят кошове и шуменци поддържаха аванса си от 5 точки благодарение на Стефан Нивелинов, който също се разигра в нападение. Първото полувреме завърши при 41:36 за „Шумен“.
„Ънстопабъл“ повтори началото на втория период и след почивката, връщайки равенството на таблото след нови кошове на Кирил Кънев и бившия шуменски баскетболист – Кирил Кирилов. Росен Иванов и Никола Любенов отново се нагърбиха с отговорността в нападение за „Шумен“, а мачът се играеше кош за кош в тези минути, нито един от двата отбора не можеше да се откъсне. Шуменският тим все пак успя да върне част от преднината си в края на третата част, благодарение на Ивелин Йорданов и нова тройка на Любенов.
Последната четвърт започна с два точни фаула на Росен Иванов, след които двата отбора си размениха по една тройка. Но от този момент нататък шуменци започнаха да играят отлично в двете фази на играта. Добрата им защита позволи на Ивелин Йорданов и Станислав Бънков да се разиграят в нападение. Йорданов отбеляза 10 точки (две тройки) в рамките на само 2 минути и половина, а преднината на „Шумен“ скочи до 19 точки. Кирилов спря шуменската серия и „Ънстопабъл“ изравни играта, но разликата се запазваше 14-15 точки в полза на „Шумен“ през следващите 4 минути. Добричкият отбор намали изоставането си до 11 точки при оставащи 2 минути до края, но Росен Иванов знаеше какво да направи в тези минути, за да може „Шумен“ да затвори мача победоносно. Отборът се справи и в защита, за да си осигури победата с 15 точки – 89:74.
В следващия кръг „Шумен“ се изправя срещу Икономически университет Варна.

предишна статияЖълт код в Шуменско за валежи от сняг
Следваща статия„Шумен 61” с инфарктна, но много сладка победа в хандбала, ще зимуват на върха