дом Спорт „Дъжд от голове“ за два отбора в Северната група

„Дъжд от голове“ за два отбора в Северната група

0
Отборите на "Заря" (в жълт екип) и "Мълния" преди двубоя Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Космос“ (Браничево) и „Ясен 2007“ (Ясенково) постигнаха изразителни победи в изиграните двубои от VIII кръг на Северна областна група „Шумен“. На кокетният стадион „Пенчо Захариев“ в Браничево домакините бяха безпощадни и вкараха осем гола във вратата на гостите от град Каолиново.
В Ясенково любителите на футболната игра също видяха „дъжд от голове“ в срещата с гостите от село Пристое. В първото полувреме два гола на Тунджай Хасан дадоха импулси на младите футболисти от Ясенково за нови попадения през втората част. Шабан Рафи, Онур Гюнер, Ерол Сали и Мустафа Бейджан записаха имената си на голмайстори в двубоя. Новата победа придвижи тима на Ясенково на по-предни позиции в класирането. „Дъбрава“ (Осеновец) също се отчете с победа у дома над земляците от село Борци. Първата част от мача завърши с 4:1, но отпущане в редиците на домакините доведе до отбелязването на нови два гола във вратата им. Крайното 5:3 е красноречиво доказателство за съотношението на силите на футболния терен. Гостите от село Борци играха с нов комплект спортен екип, дарен им от щедър спонсор на отбора.
Два мача завършиха без победител. В село Пет могили местният тим „Устрем“ и гостите от „Зенит“ (Черноглавци) успяха да си отбележат само по-един гол в първата част на двубоя. За домакините това стори Исмаил Мюстеджеб. Въпреки многото изгодни за отбелязване на голове ситуации през второто полувреме – пропуснати от нападателите и на двата отбора оставиха резултата непроменен – 1:1. Лидерът на групата „Заря“ (Тодор Икономово) и миналогодишният първенец „Мълния“ (Климент) в здрав и напрегнат мач не успяха да си отбележат голове и закономерно двубоя завърши с подялбата на точките. Въпреки загубата на точки „Заря“ (Тодор Икономово) запази лидерската си позиция в групата, преследван от „Зенит“ (Черноглавци) и „Мълния“ (Климент).

Класиране

1. Заря 2022 (Тодор Икономово)                                        7    5   1   1   17:7    16
  2. Зенит (Черноглавци)                                                     6    4   1   1   18:7    13
  3. Мълния (Климент)                                                         6    4   1   1   19:3    13
  4. Ясен 2007 (Ясенково)                                                    6    3   2   1   18:8    11
  5. Космос (Браничево)                                                       7    3   2   2   21:11  11
  6. Дъбрава (Осеновец)                                                      4    3   1   0   16:7    10
  7. Ракета 2023 (Тъкач)                                                      7    2   3   2   17:17    9
  8. Устрем 2020 (Пет могили)                                              7    2   3   2    9:13     9
  9. Победа 2016 (Пристое)                                                  7    2   0   5   14:26    6
  10. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                       8    1   0   7    8:29     3
  11. Борци (Борци)                                                             7    0   0   7    4:33     0

Салим Салих

предишна статияШуменският университет „Епископ Константин Преславски“ проведе „Национално състезание по растениевъдство и растителна защита“