дом Спорт Дъжд от голове на мачовете в Южна „А” регионална група „Шумен”

Дъжд от голове на мачовете в Южна „А” регионална група „Шумен”

0
„Герой” (Зайчино ореше) (жълти екипи) - „Ботев” (Каменяк) (тъмни фланелки) 1:0 Снимка: Салим Салих

В неделя се играха срещите от поредния ХХ-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ регионална група „Шумен“. Получиха се доста интересни резултати. Лидера „Енев-Дибич“(Шумен) гостува на „Устрем“(Трем) и го надигра с категоричен резултат от 0:9. Четири от головете паднаха през първата част, останалите пет през втората. Домакините с добри игри в последните срещи не успяха да се противопоставят на силната игра на гостите.
В Градище местният тим „Балкан“ спечели двубоя с „Локомотив“ (Каспичан). Още в първата част на мача домакините с по-добра мобилизация по-често атакуваха вратата на Живко Михов. Въпреки това обаче гол и така не падаше. Все пак към края капитана на отбора Николай Николаев успя да превземе вратата на гостите за 1:0.
Второто полувреме гостите от Каспичан се посъвзеха и започнаха и да атакуват вратата на домакините. Това наложи ръководството на ФК “Балкан“ да пусне в игра свежи сили с цел нормализиране на играта на футболния терен. В игра влезе неостаряващия Милен Петков-бивш състезател на ЦСКА и младата надежда на домакините Стоян Георгиев. Въпреки това обаче в 65-та минута гостите чрез Ивайло Иванов дори успя да изравни резултата с плътен удар от рамките на наказателното поле. Минута-две след това неразбирателство в защитата на „Локомотив“ (Каспичан) и вратаря доведе до нов гол във вратата им. Негов автор стана влезлият преди минути Стоян Георгиев, който от много малък ъгъл майсторски прехвърли вратаря Живко Михов – 2:1. В 80-та минута Милен Петков беше изведен от ляво в наказателното поле на гостите. Вместо да шутира и отбележи нов гол във вратата на „Локомотив“(Каспичан) той подаде на Николай Николаев на точката на дузпата – и нов гол – 3:1 при който резултат завърши мача. За два жълти картони – равняващо се на червен от игра беше отстранен Кольо Георгиев от тима на „Балкан“(Градище).
„Върбица“ взе домакинска победа с 3:1 над „Ендже“ (Царев брод). Головете бяха реализирани през втората част на мача за „Върбица“ – Джунейт Юнузов, Християн Андонов и Ерджан Онбаши, за Царев брод от Хакан Шукрю.
„Герой“ (Зайчино ореше) също прибави нови три точки след домакинската победа с 1:0 над новака „Ботев“ (Каменяк). Голът на победата реализира Пламен Петров (Мишката) още в първата част на мача.
В Средня мача със Смядово не излъчи победител и завърши 1:1. Гостите още с първата си атака към вратата на „Балкан“ (Средня) ги превзеха с гола на Георги Сираков. Това страстна младите местни футболисти, които успяха да изравнят в 42-та минута чрез Гьоккан Исмаил. Второто полувреме гостите бяха по-активни, но до гол и така не се стигна и двубоя миролюбиво с подялба на точките.
Велики Преслав и Хитрино в този кръг почиваха.