дом Спорт Дъжд от голове на контрола на „Ботев” (Нови пазар)

Дъжд от голове на контрола на „Ботев” (Нови пазар)

0
Архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев” (Нови пазар) победиха юношите на „Спартак 1918” U17 (Варна) с 5:4 в приятелска среща, играна в Суворово. Това е втора контрола на новопазарци в зимната подготовка преди началото на шампионата в Североизточна Трета лига. В първата „Ботев” загуби на същия стадион от юношите на „Черно море” U19 (Варна) с 4:1.
В днешната контрола новопазарци играха по-мобилизирано и заслужено се поздравиха с пълен успех. Любителите на футболната игра освен деветте гола видяха добрата на този етап игра и на двата тима. Едис Ибрахим откри резултата след като надбяга защитата на варненци. Няколко минути след това Йордан Нотев удвои преднината на „Ботев”. В края на първата част Даниел Халачев намали от статично положение. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.
В началото на второто полувреме Александър Трендафилов изненада вратаря на „Ботев” и с далечен шут изравни – 2:2. Последва натиск на новопазарци и нови два гола във вратата на младите „соколи” от Варна. Едис Ибрахим с плътен удар покачи на 3:2, а Димитър Димитров вкара отсъдената дузпа за 4:2. Варненци отговориха на предизвикателството с ново попадение, реализирано от Димитър Тодоров, с което върнаха интригата в мача. В края Едис Ибрахим за трети път превзе вратата на варненци, с което реализира хеттрик. Минути преди последния съдийски сигнал Александър Александров оформи крайното 5:4.
„Гол след гол, хубава и ползотворна контрола. Няколко наши футболисти бяха в карантина и не взеха участие в мача. Все още не сме готови за пролетния дял от първенството. Първа победа за самочувствие, отворен мач с много голови ситуации и пред двете врати, реализирани и от двата отбора. Полезна проверка и за двата отбора”. Това заяви след мача Диян Кирилов – старши треньор на „Ботев” (Нови пазар).

предишна статия17 жалби и сигнали са подадени в Община Каспичан за половин година