дом Спорт Дамите от „Олимпия” стартираха с тежка загуба новото първенство

Дамите от „Олимпия” стартираха с тежка загуба новото първенство

0
„Олимпия” (бели фланелки) - „Севлиево лейдис” (зелени фланелки) Снимка: Салим Салих

Футболен клуб „Олимпия” (Шумен) започна с тежка загуба новото държавно първенство за жени. В първия кръг гостенките от „Севлиево лейдис” бяха по-добрият тим на стадиона в Хитрино и заслужено спечелиха двубоя с 9:1.
Началото на мача не предвещаваше такъв край. Още в 9-та минута Десислава Димитрова открадна топката от защитата на домакините и вкара за 0:1. Десетина минути след това капитанът на „Олимпия” Никола Рибарска възстанови равенството с плътен удар от границата на наказателното поле. Последваха няколко опасни влизания на младите шуменки към вратата на гостенките от Севлиево. Груба грешка в защита обаче позволи на Вяра Пелитева отново да изведе „Севлиево лейдис” напред в резултата. В 40-та минута за груб фаул срещу капитанката на „Олимпия” Анелия Иванова беше „декорирана” с втори жълт картон и напусна терена. В началото на второто полувреме гостенките от Севлиево се настаниха трайно в игралното поле на шуменки. Бързите и комбинативни атаки позволиха на нападателките им да реализират още седем попадения във вратата на Лора Атанасова. В 67-та минута за грубо нарушение в собственото наказателно поле от игра беше изгонена и Гергана Иванова от „Олимпия”. Голове за отбора от Севлиево отбелязаха Весела Петкова в (48 и 72 мин.), Моника Симеонова (68 мин. – дузпа), Вяра Пелитева (77 мин.), Десислава Димитрова (81 мин.), Моника Симеонова (85 и 88 мин.).
Във втория кръг „Олимпия” гостува на „Локомотив” (Стара Загора).

предишна статияИван Иванов, БСП: Персонален състав на кабинета ще предложим след сряда
Следваща статияАнгел Кунчев: Ще препоръчам по-строги COVID мерки за цялата страна