дом Спорт Дамите от „Олимпия“ (Шумен) с нова загуба у дома

Дамите от „Олимпия“ (Шумен) с нова загуба у дома

0

Футболният отбор на „Олимпия“(Шумен) – жени отново загуби у дома. В среща от III – тия кръг от първата фаза на Държавното първенство те приеха на стадиона в Хитрино „Риал“ (Ковачевци). Въпреки голямото си желание поне на частичен успех дамите от шуменския тим инкасираха нова загуба с 6:0.
Още в началото на мача „Олимпия“(Шумен) взе инициативата и осъществи няколко опасни влизания към вратата на Ива Тодорова. Постепенно гостенките изравниха играта и още в 5-та мин. се добраха и до първото попадение във вратата на домакините. Негов автор стана капитана на „Риал“ (Ковачевци) Алисия Велинова. Тя получи топката след далечен пас на Преслава Йорданова, надбяга защитата на „Олимпия“ (Шумен), преодоля и вратаря Лора Атанасова. Сред любителите на футболната игра остана съмнение за засада, преди да получи топката, но съдийската бригада от Шумен беше категорична в решението си. Гола е редовен – 0:1. Десетина минути след това гостенките от Ковачевци отново ликуваха. След шут към вратата на домакините, топката се отби в гредата и в добавката отново Алисия Великова беше в прегръдките на съотборничките си – 0:2. В тези минути гостенките трайно се настаниха в игралното поле на „Олимпия“ (Шумен) и въпрос на време беше отбелязването на нови голове във вратата им. Домакините напред разчитаха единствено на Никола Рибанска, която често беше зорко пазена от двама защитнички на гостите. Въпреки това обаче тя на няколко пъти вдигна самочувствието на големия брой любители на футболната игра – дошли да ги наблюдават с атрактивната си и много добра игра. И както често става във футболната игра – не вкараш ли ще ти вкарат – дойде ред и на гостенките за нови попадения във вратата на „Олимпия“ (Шумен). В 25-та мин. самостоятелен рейд на Преслава Йорданова направи резултата класически – 0:3. Нов гол на Алисия Великова в 35-та мин. оформи крайното – 0:4 за първото полувреме.
През втората част играта се поизравни, като двата отбора показаха доста смислена игра. Все пак гостенките от „Риал“ (Ковачевци) бяха по-добрият тим и съвсем закономерно дойдоха и новите голове във вратата на „Олимпия“ (Шумен). В 50-та мин. Алисия Великова реализира своя хеттрик в мача, а двадесет минути след това Преслава Йорданова оформи крайното 0:6. В края на мача в рамките на 5 – 6 минути Таня Илиева от тима на „Риал“ (Ковачевци) получи два жълти картона и беше изгонена от игра.
В следващия IV-ти кръг на 26 септември 2021 г.(неделя) от 16,00 часа „Олимпия“(Шумен) гостува на „Етър“(Велико Търново).