дом Спорт Дамите на „Олимпия” (Шумен) с нова катастрофална загуба

Дамите на „Олимпия” (Шумен) с нова катастрофална загуба

0
Етър” (в лилави екипи) - „Олимпия” - 13:1. Снимка: Салим Салих

Женският тим на „Олимпия” (Шумен) отново разочарова. В среща от IV-ти кръг на Държавното първенство той гостува на „Етър” (Велико Търново) и получи 13 гола във вратата си. За тима на домакините това бе първа победа за сезона в елитната група, а която възпитаничките на треньора Валентин Витанов оправиха головата си разлика. Над всички в мача беше капитанката на „Етър” Мирела Моева, която наниза 9 гола във вратата на „Олимпия”. Мачът се игра при много горещо време за края на септември на изкуствения терен, носещ името на Трифон Иванов, което затрудни състезателките. Въпреки това младите болярки поддържаха високо темпо и атакуваха непрекъснато. За разлика от тях дамите на „Олимпия” бяха доста сковани, тромави и трудно подвижни.
Още в 3-та мин. Мирела Моева излезе сама пред вратата, но избърза да стреля и вратарката Лора Атанасова спаси. Капитанката на „Етър” бързо се реваншира. В 10-та мин. открадна топката, мина през цялата защита на гостенките и стреля в ъгъла за 1:0. Веднага след това Велизара Владимирова можеше да удвои, но ударът й прехвърли вратата на шуменки. Няколко минути по-късно тя премина през куп състезателки и стреля точно за 2:0. Дамите на „Етър” продължиха да атакуват вратата, пазена от Лора Атанасова. В тези минути над всички се открои Мирела Моева, която преминаваше без проблеми през цялата защита на „Олимпия”. В 17-та мин. тя напредна сама и покачи на 3:0. Още в следващата атака надбяга защитата и вкара четвърто попадение. Най-красивият й гол падна в 28-та мин., когато с удар от въздуха покачи на 5:0. Малко след това отново отне топката от съперничките пред тяхното наказателно поле и вкара шести гол, а в 35-та мин. с пореден изстрел в левия ъгъл отбеляза за 7:0. Три минути по-късно капитанката на домакините се разписа с прехвърлящ удар за 8:0 – резултат, при който двата тима се прибраха на почивката.
През втората част головете бяха по-малко. Мирела Моева добави още два, а по един вкараха Велизара Владимирова и Тереза Попова. „Олимпия” също се разписа. Никола Рибанска отново напомни за добрите си игри и в първите минути на второто полувреме хладнокръвно заби топката в мрежата на Мартина Илиева. Две защитнички на домакините я пазеха през целия мач, а някои от единоборствата бяха доста брутални. Това наложи през втората част на мача лекарят на двубоя често да е на футболния терен, за да оказва медицинска помощ на Рибанска. Въпреки това единствена от тима на „Олимпия” словашката националка продължи да се раздава на изкуствения терен. Явно в отбора на шуменки ще трябва да се намерят няколко класни футболистки, които да се в помощ на Никола Рибанска за успехи в следващите двубои.
Поредната катастрофална загуба, този път във Велико Търново, закотви „Олимпия” на дъното в класирането – без спечелена точка от началото на шампионата. В следващия пети кръг на 2 октомври, събота от 16,00 часа на стадиона в Хитрино „Олимпия” (Шумен) приема „Пирин Лейдис”.

предишна статияКметът на Мадара внесе обидна докладна записка до Общински съвет-Шумен