дом Спорт Дамите на футболен клуб „Олимпия” (Шумен) с нова загуба на терена

Дамите на футболен клуб „Олимпия” (Шумен) с нова загуба на терена

0
„Светкавица” (Градежница)

Дамите на „Олимпия” (Шумен) гостуваха на „Светкавица” (Градежница) в среща от IX кръг на Държавното първенство по футбол за жени и загубиха с голям резултат.
Двубоят, играл се на стадиона в село Галата, община Тетевен, премина под пълното превъзходство на домакините. Още в 8-та минута Зорница Веселинова порази вратата на шуменки за 1:0. Седем минути по-късно Фидана Манчева удвои преднината, а минута след това Радостина Рашева вкара още един гол във вратата на гостенките. В 29-та минута Теодора Йорданова покачи на 4:0, а в 30-та минута Фидана Манчева отбеляза нов гол за 5:0. До края на първата част още два гола – на Радостина Рашева и Мирела Николова, доведоха резултата до 7:0.
След почивката Силвия Найденова в 51-та мин., Теодора Йорданова в 69-та мин., Радостина Рашева в 75-та мин. и Габриела Мартинова в 77-та мин. оформиха крайното 11:0.
В рамките на три дни отборът на „Олимпия” участва в три срещи, което явно умори много младите момичета. Дългото пътуване за двубоя също оказа отрицателно влияние върху младите шуменски футболистки.
Загубата на стадиона в село Галата остави тима на „Олимпия” на дъното в класирането – без спечелена точка.
В следващия Х кръг на 13 ноември, събота от 13.30 ч. на стадиона в Хитрино „Олимпия” приема силния тим на „Борокко” (София).
„Борокко” спори с НСА (София) за лидерството в групата. Двата отбора имат по 21 т., следвани от „Севлиево лейдис” с 19 т. и „Пълдин” (Пловдив) с 18 т. В дъното са „Локомотив 1926” (Пловдив) с 4 т. и „Енко” (Пловдив) с 3 т.

предишна статияС турнир по стрелба шуменските полицаи отбелязаха професионалния си празник
Следваща статияСлед ПТП: Валентин Александров е отказал да бъде тестван с дрегер, дръг тестът му е отрицателен