дом Спорт Четвърта победа за „Устрем” (Трем)

Четвърта победа за „Устрем” (Трем)

0
„Устрем” (Трем) (тъмни екипи) - „Кочово” (зелени фланелки) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Устрем” (Трем) постигнаха четвърта победа от началото на първенството в Южна областна група „Шумен”. В мач от VIII кръг те надделяха с 3:0 над новака „Кочово”. Топлото за края на октомври време се отрази на играта на футболистите и от двата тима. Въпреки това те вложиха много усилия за бърза игра. „Устрем” често атакуваше вратата на Христо Бойчев, но прибързани действия на Сердар Юсуф, Ерай Идриз, Айхан Якуб и Танер Сейдали оставиха доста дълго време резултата непроменен. Гостите от с. Кочово също се стремяха да атакуват опасно, но грешаха в завършващата фаза, което се оказа решаващо за резултата. В 30-та мин. Айхан Якуб премина двама защитници на гостите и от близко разстояние заби топката в мрежата им – 1:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката. Второто полувреме премина изцяло в игралното поле на гостите и Ърфан Юкселов и Сердар Юсуф отбелязаха нови два гола за крайното 3:0.
В останалите двубои в събота лидерът „Близнаци 2022”, макар и трудно, се добра до победата при гостуването на „Балкан” (Средня). Автогол на Гюрсел Хилми даде предимство на домакините, а Джелил Хасан изравни. Десет минути преди края на двубоя беше отсъдена дузпа в полза на гостите от с. Близнаци. С изпълнението се нагърби Гюрсел Хилми, който не пропусна да отбележи гол, който се оказа и решаващ за крайният успех на „Близнаци 2022”.
Победа на чужд терен постигна и тимът на „Червена звезда 2022” (Дренци) при гостуването на „Ботев” (Каменяк). Домакините поведоха с гол на Росен Стефанов през първото полувреме. През втората част гостите се мобилизираха и успяха да изравнят и обърнат мача в своя полза с головете на Дениз Джемал. Тежка контузия извади от игра вратаря на домакините Исмаил Насуф.
В с. Студеница гостите от „Герой” (Зайчино ореше) успяха да спечелят двубоя с 3:1 след по-добра игра и в двете полувремена. Головете за победителите реализираха Севдалин Севдалинов, Йордан Николаев и Илкер Якуб. Така тимът се придвижи на по-предни места в класирането, където му е мястото.
„Спортист” (Троица) също спечели при гостуването на „Заря 1962” (Звегор). В изключително равностоен двубой с много критични ситуации и пред двете врати „Спортист” успя да прибави нови 3 точки към актива си след гол на Александър Иванов.
Днес от 16.00 ч. е мачът на „Тошев” (Правенци) с аутсайдера в групата „Велики Преслав”.