дом Спорт Четири отбора са лидери в Южна „А” Регионална група-Шумен

Четири отбора са лидери в Южна „А” Регионална група-Шумен

0
„Герой” (Зайчино ореше). Снимка: Салим Салих

Отборите на „Енев” (Дибич), „Чавдар 1926” (кв. „Дивдядово”), „Хитрино” и „Герой” (Зайчино ореше) започнаха уверено новото футболно първенство в Южна „А” Регионална група-Шумен. В играните досега срещи те постигнаха само победи, а това ги прави лидери в групата.
„Енев” (Дибич) взе домакинска победа над „Устрем” (Трем) с голове, реализирани във втората част на мача. „Чавдар 1926” (кв. „Дивдядово”) не даде никакви шансове на „Заря 1962” (Звегор) при гостуването на техен терен. Осемте гола във вратата на домакините са много за двубой от четвъртата лига на футболния шампионат. „Хитрино” трябваше да гостува на „Олимпия” (Шумен), но след договорка между двата футболни клубове игра мача у дома. Символичните домакини поведоха в резултата и го задържаха до края на първата част. През втората част обаче „Хитрино” изравни и след това обърна мача в своя полза – 1:2.
Доста драматично премина мачът в село Каменяк срещу „Герой” (Зайчино ореше). Гостите поведоха в резултата и го задържаха до края на първото полувреме. В началото на втората част „Ботев” (Каменяк) изравни. Нов гол отново даде преднина на гостите, но последва ново изравняване на домакините. Две дузпи, отсъдени за игра с ръце в наказателното поле, срещу домакините, реализирани от Йордан Александров (Харашото) решиха мача в полза на „Герой”. „Поздравявам отбора – новак в групата „Ботев” (Каменяк) за самоотвержената игра. Момчетата явно след първите четири загуби са си взели съответните поуки и играха общо взето добре, каза след двубоя Милен Христов – председател на ОС на БФС-Шумен. Явно надграждат, ще дойде времето и за по-успешни резултати. Кметът на село Каменяк Сабрие Таир се е заела с отбора, направи хубаво впечатление посрещането и изпращането на гостите. Работата по възстановяване на съблекалните е доста напреднала, а това е добре за отбора – ще играе следващите си домакински мачове в село Каменяк. В мача със Зайчино ореше имаше доста публика, която на моменти негодуваше за отсъдените две дузпи срещу домакините, но всичко си беше в рамките на допустимото. Нямаше никакви нарушения от страна на привърженици на „Ботев” (Каменяк). Ще се повторя, но направи много добро впечатление посрещането и изпращането на отбора гост от страна на ръководството на ФК „Ботев” (Каменяк), което предлагам да продължи и в следващите домакински мачове, каза още Милен Христов.
„Върбица” без големи усилия спечели с класически резултат гостуването си на отбора на „Ендже” (Царев брод), който все още няма спечелена точка. „Локомотив 2008” (Каспичан) след нулево равенство през първото полувреме получи гол в своята врата през втората част. Последва дузпа в полза на „Локомотив”, която не беше реализирана. Въпреки това футболистите намериха сили и до края обърнаха мача в своя полза – 2:1. В Смядово гостува „Балкан” (Средня) и отнесе само два гола във вратата си. Според ръководството на гостите футболистите им са изиграли най-слабия си мач от началото на първенството. В този кръг „Велики Преслав” почиваше.
„Велики Преслав” почива.

предишна статияПроучване: ГЕРБ с 62-70 депутати, БСП с 40-44, ИТН с 36-42, Мая Манолова – извън парламента