дом Спорт Четири отбора начело на Северна „А” Регионална група – Шумен

Четири отбора начело на Северна „А” Регионална група – Шумен

0
„Лудогорец 2017” (Каолиново) Снимка: Салим Салих

Изиграха се двубоите от четвъртия кръг на футболното първенство в Северна „А” Регионална група – Шумен. Две от срещите не се състояха. В Климент гостите от Осеновец не се явиха за мача и загубиха служебно 3:0. В Габрица домакините не можаха да осигурят медицинско лице за срещата със земляците от Черноглавци и това стана причина за служебната загуба на тима.
В останалите четири мача победи спечелиха гостуващите отбори. В село Боян „Устрем 2020” (Пет могили) надделя с класическото 3:0, два от головете паднаха още в първата част на мача. „Ясен 2007” (Ясенково) спечели гостуването на Борци с 4:0, домакините си вкараха автогол още в началото на срещата. В Капитан Петко временният лидер на групата „Космос” (Браничево) също постигна изразителна победа – 5:2. Головете за гостите реализираха Басри Билял (3) и Феим Мехмед (2). Интересно премина местното дерби на община Каолиново между „Победа 2016” (Пристое) и „Лудогорец 2017” (Каолиново), които винаги правят оспорвани мачове. Домакините на два пъти поведоха в резултата, но гостите изравниха още преди края на първата част. През второто полувреме нови два гола за Каолиново решиха изхода на двубоя. За Каолиново като голмайстори се отчетоха: Месуд Мехмед, Бейджан Гюрджан, Аднян Халилов и Сейхан Севгин.
Победата на чужд терен затвърди тима на „Лудогорец 2017” (Каолиново) сред челниците в групата с 12 т., толкова имат и другите водачи – „Космос” (Браничево), „Мълния” (Климент) и „Зенит” (Черноглавци). На опашката в класирането са отборите на „Дъбрава” (Осеновец) и „Габър 2015” (Габрица) – все още без спечелена точка.