дом Спорт „Червена звезда“ (Дренци) с поредна победа у дома, масово сбиване беляза мача

„Червена звезда“ (Дренци) с поредна победа у дома, масово сбиване беляза мача

0

Масово сбиване между състезателите на двата отбора едва не опорочи спортния празник в село Венец
„Червена звезда“ (Дренци) победи с 3:1 гостите от „Заря“ (Звегор) в мач от VII-мия кръг от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“. Двубоят се игра на стадиона в село Венец при слънчево и много хубаво време за средата на октомври. Това бе и причината мачът да бъде наблюдаван от многобройна публика. Равностойната игра през първата част позволи двата тима да отбележат по един гол. За домакините Дениз Мюстеджеб най-напред зарадва любителите и привържениците на село Дренци. Няколко минути, след това Мерт Мюнюр изравни след като прехвърли стража на домакините за 1:1.
Второто полувреме започна с непрестанни атаки и към двете врати. Двата отбора се стремяха да отбележат ранен гол, за да се опитат, след това да задържат головото си предимство до края на двубоя. Играта на дребно доведе до много нарушения, а това изнерви доста футболистите и от двата тима. Все пак в средата на второто полувреме Дениз Мюстеджеб вкара нов гол след асистенция на Мехмед Мехмед. Десетина минути, след това грубо нарушение, в централната част на футболния терен, близо до съблекалните стана причина за масово сбиване между футболистите от двата отбора. Намеси се и публиката, а охраната на мача едва удържа физическият сблъсък между любители и състезатели. След минута две кавга решението на главният съдия Богдан Дакев от Шумен бе да изгони от игра причинителите на масовото сбиване Мехмед Мехмед от Дренци и Кязим Алиев от Звегор. Гостите от Звегор призоваха своите състезатели на напуснат футболния терен в знак на несъгласия с решенията на главния съдия и негостоприемството от страна на домакините от село Дренци. Все пак футболистите от село Звегор не се „вързаха“ на призивите на своите любимци и продължиха мача. В оставащото време до края „Червена звезда“ (Дренци) реализира още един гол чрез Дениз Мюстеджеб, оформяйки крайното 3:1.
В друга среща от съботният ден „Близнаци 2022“ (Близнаци) победи 1:5 като гост едноименният тим на село Кочово. По два гола реализираха Месут Закир и Исмаил Исмаил, един Емре Кенан. Пет минути преди края Севгин Мустафов от дузпа реализира гола на честа за домакините.
В неделните срещи прави впечатление първата, но изразителна победа с 8:1, на новака „Звезда“ (Студеница) над „Балкан“(Средня), както и победата с 1:2 на „Устрем“(Трем) при гостуването на „Велики Преслав“. ФК “Велики Преслав“ имат претенции за отменен редовен гол в 77-та минута след намесата на асистент рефера по тъч линията, който, след като видя топката в мрежата вдигна високо флага. „Спортист“ (Троица) и „Тошев“ (Правенци) не можаха да променят нулевото равенство до края на интересният двубой. Драматично с пет отбелязани гола премина и гостуването на „Ботев“ (Каменяк) на „Герой“ (Зайчино ореше). Пет минути преди края на двубоя домакините се добраха до третото победно попадение за крайното 3:2.
Велики Преслав (В. Преслав) – Устрем (Трем) 1:2
1. Близнаци 2022 (Близнаци)                                                    7 5 2 0 20:3 17
2. Тошев (Правенци)                                                                 7 4 2 1 23:4 14
3. Червена звезда 2022 (Дренци)                                              7 4 1 2 16:9 13
4. Герой (Зайчино ореше)                                                         6 4 1 1  8:4  13
5. Ботев (Каменяк)                                                                   7 3 2 2 22:9  11
6. Устрем (Трем)                                                                       7 3 2 2 13:9  11
7. Спортист (Троица)                                                                7 2 4 1 5:2    10
8. Кочово (Кочово)                                                                   6 2 2 2 6:12   8
9. Заря 1962 (Звегор)                                                               7 2 1 4 7:15   7
10. Звезда (Студеница)                                                            7 1 1 5 9:32   4
11. Балкан (Средня)                                                                7 1 1 5 9:24   4
12. Велики Преслав (В. Преслав)                                             7 0 1 6 4:19   1