дом Спорт „Червена звезда“ (Дренци) победи болярите от Велики Преслав и ще играе за...

„Червена звезда“ (Дренци) победи болярите от Велики Преслав и ще играе за трето място

0

Отборът на „Червена звезда“ (Дренци) победи с 2:1 тима на „Златен век 2020“ (Велики Преслав) във финалната фаза в група „А“ от Регионалното първенство по футбол в област Шумен. В първата среща тима от село Дренци загуби от „Мълния“ (Климент) с 5:2. Въпреки това обаче в двубоя на градския стадион „Панайот Волов“ в неделя „Червена звезда“ (Дренци) излезе много мобилизиран и спечели мача, макар и доста трудно с минимален резултат даващ му право да играе за призовото трето или четвърто място. Още в петата минута Селятин Мехмед с глава насочи топката във вратата на Георги Жеков и даде голово предимство на „Червена звезда“. След близо 30 минути игра Ахмед Ибрямов удвои преднината на тима от село Дренци – 2:0.
При този резултат двата отбора се прибраха на почивка между двете полувремена. В началото на втората част „болярите“ от старопрестолната столица успяха да превземат вратата на Тамер Ибрямов. Ивайло Иванов надбяга защитата на „Червена звезда“ и от близко разстояние прати топката в мрежата – 2:1. Този развой на резултата вдигна градуса на напрежение на футболния терен. Футболистите на „Червена звезда“ играеха да запазят головото си предимство в мача, докато съперниците им от Велики Преслав се стремяха да изравнят поне резултата. Прибързаните им и хаотични действия обаче и така не дадоха резултат. Ще се запомнят пропуските на Ивайло Иванов, Данаил Димов, Стоян Минчев и Борислав Богомилов.
На 4 юни от 15.00 часа „Червена звезда“ (Дренци) ще играе за трето или четвърто място с победителя от следващия двубой в група „Б“ между отборите на „Ясен 2007“ (Ясенково) и „Чавдар“ (Дивдядово).
На 4 юни от 18.00 часа е финалът между победителите в групите „Мълния“ (Климент) и „Енев“ (Дибич).