дом Спорт „Черноморец“ надви „Шумен“ със 77:68

„Черноморец“ надви „Шумен“ със 77:68

0
Снимка: БК "Шумен"

„Черноморец“ Бургас победи „Шумен“ със 77:68 като гост в мач от 11 кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Това е девета победа за „акулите“, които са втори във временното класиране и продължават да следват лидера „Рилски спортист“. „Шумен“ пък записва десетата си загуба през сезона, но важните мачове в борбата за 8-то място тепърва предстоят за златисто-зелените, съобщиха от местния баскетболен клуб.
Срещата, играна в „Арена Шумен“ започна равностойно, но гостите от Бургас постепенно показаха превъзходството си в подкошията и до края на първата четвърт си осигуриха аванс от 7 точки – 18:11. „Шумен“ изравни играта през втората четвърт и се държеше на близка дистанция от противника, но в самия край на частта Ивайло Тонев се разигра за „Черноморец“, които показаха и по-концентрирана игра в защита, което качи разликата до 16 точки в полза на „акулите“ преди почивката.
„Шумен“ влезе силно във третата четвърт и успя да намали изоставането си до 8 точки, благодарение на изключително силна игра на Маркъс Майерс, който записа поредица от откраднати топки и точни завършващи отигравания. Но отново силно включване на Ивайло Тонев помогна на гостите да направят силна серия – две тройки на Тонев и две асистенции бяха достатъчни разликата да се върне на 14 точки. До края на частта бургаският отбор се възползва от инерцията и увеличи още аванса си, който стигна 20 точки. Последната четвърт започна с нов щурм на Шумен и отново Маркъс Майерс зададе тон с добри отигравания в защита. Милов също показа точната си ръка в тази четвърт, но опитният отбор на „Черноморец“ използваше всяка грешка на шуменци за да запази аванса си. Времето бе на страната на гостите, които затвориха срещата с 9 точки в своя полза – 77:68.
Маркъс Майерс изигра най-силния си мач за „Шумен“ след идването си тук. Американецът бе близо да трипъл-дабъл – 22 точки, 12 борби и 7 асистенции. Александър Милов отново показа реализаторските си способности с 19 точки. Деян Биелич завърши с 12 точки и 13 борби.
За „Черноморец“ най-полезен бе Тони Хосе Троша-Морелос с 10 точки и 23 борби. Много силно включване от пейката за Ивайло Тонев с 21 точки, 2 борби и 2 асистенции. Георги Боянов отчете 13 точки и 9 борби.
За „Шумен“ предстои гостуване в Пловдив на „Академик“. Мачът е още тази неделя – 9 януари от 18.00 ч. в зала “Сила”. Срещата ще бъде излъчвана в официалния YouTube канал на НБЛ.