дом Спорт „Черноломец” (Попово) бе безпощаден към „Волов” (Шумен)

„Черноломец” (Попово) бе безпощаден към „Волов” (Шумен)

0
„Волов” (Шумен) (жълто-сини екипи) - „Черноломец” (Попово) (черни екипи) - архив. Снимка: Салим Салих

„Волов” (Шумен) завърши футболното първенство в Трета лига – Североизточна аматьорска група – Сезон 2022/2023 с катастрофална загуба от 8:0 от „Черноломец” (Попово).
Двубоят от ХХХ кръг беше протоколен, защото крайният резултат беше без никакво значение и за двата отбора. Въпреки това поповчани още с началото на мача обсадиха вратата на „Волов” (Шумен) и резултатите не закъсняха. В 3-та минута за нарушение в наказателното поле на гостите младият рефер от Добрич Георги Новачев посочи бялата точка за дузпа. Капитана Беадир Беадиров беше точен за 1:0. Десетина минути след това Десислав Петков удвои преднината на домакините – 2:0. След още 3-4 минути Диян Димитров направи резултата класически – 3:0. До края на полувремето шуменци си вкараха и автогол, а в 40-та минута Беадир Беадиров реализира още един гол – 5:0.
Второто полувреме премина под непрестанен дъжд. Влезлият като резерва голмайстор на домакините Тихомир Кънев реализира хеттрик и оформи крайното 8:0.
„Волов” (Шумен): 1 – Калоян Патлеев, 27 – Александър Радушев, 6 – Симеон Савов (к), 21 – Христо Димитров, 10 – Радослав Антонов, 18 – Николай Борисов, 20 – Боян Димов, 5 – Серкан Ирфан, 7 – Божидар Пенчев, 88 – Даниел Симеонов, 3 – Никола Вълев.
Резерви: Петър Радев, Беркан Ърфан.