дом Спорт „Чавдар“ с дванадесета победа от началото на първенството

„Чавдар“ с дванадесета победа от началото на първенството

0

Футболистите на „Чавдар“ (Дивдядово) постигнаха 12-та победа от началото на първенството в Централна областна група „Шумен“. Двубоят между „Златен век“ (В.Преслав) и „Чавдар“ (Дивдядово) от поредният ХVI-ти кръг се игра в градския стадион в старопрестолната столица и беше наблюдаван от малобройна публика, половината от които бяха привърженици на отбора-гост. Мача премина под пълната диктовка на гостите, които не случайно са лидери в групата. „Чавдар“ (Дивдядово) реализира три гола във вратата на домакините през първото полувреме вкарани от Неделчо Стефанов (2) и Янис Янков. Началото на второто полувреме започна с нов гол във вратата на „Златен век“ (В.Преслав) реализиран от Радостин Стефанов. Пет-шест минути след това Сердар Хасанов премина през няколко защитници на домакините и от близко разстояние простреля вратата им за 0:5. В следващите десетина минути паднаха нови два гола реализирани от Янис Янков и Мерджан Хасанов. Едва влязъл като резерва Георги Никифоров от доста далечно разстояние изненада стража на „Златен век“ (В.Преслав), който беше излязъл доста напред за 0:8. Последните два гола бяха вкарани от Янис Янков десетина минути преди края на двубоя. „Чавдар“ (Дивдядово) с победата остава на върха в класирането с 37 точки, докато загубата на „Златен век“ (В.Преслав) ги праща в компанията на аутсайдерите в групата.
В Смядово едноименният тим на града победи с 3:1 „Енев“ (Дибич) в битка за четвъртото място в класирането даващо право за участие във финалите. Спечелените нови три точки като че ли ще пратят тима на „Смядово“ на финалите с оглед на оставащите два кръга до края на първенството.
В неделя са двубоите от 14,00 часа: Шумен 2007 (Шумен) – Ендже (Царев брод), а от 17,00 часа: „Локомотив 2008“ (Каспичан) – Ботев (Нови пазар). Тима на Волов (Шумен) почива.