дом Други „Чавдар“ и „Ботев“ с поредни победи на чужд терен

„Чавдар“ и „Ботев“ с поредни победи на чужд терен

0

Съботните двубои от четиринадесетият кръг от футболното първенство в Централна областна група „Шумен“ се получиха три еднакви резултати. В Каспичан лидерът на групата „Чавдар“ (Дивдядово) победи местният тим „Локомотив“ с 4:1. Началото на двубоя беше много успешно за домакините. Още в 20-та минута Илиян Бонев премина през двама защитници на гостите и от рамката на наказателното поле прати топката в мрежата на Стилиян Колев. Това вдигна самочувствието на локомотивци, но в следващите минути еднотипните им атаки с непременното търсене на Илиян Бонев не им даде възможност за ново попадение във вратата на „Чавдар“ (Дивдядово). За разлика от тях гостите с много движение по футболния терен задържаха по често топката и атакуваха непрестанно вратата на Марин Александров. В 40-та минута централният нападател на гостите Симеон Димитров от близко разстояние възстанови равенството – 1:1. Двата отбора се прибраха на почивката с по-един гол в двете врати. След подновяване на играта още в 47-та минута Симеон Димитров се възползва от суматохата между защитниците на „Локомотив“ (Каспичан) в малкото им наказателно поле, открадна топката от тях и я прати отново във вратата им за – 1:2. В 75-та минута след ъглов удар пред вратата на домакините централният защитник на „Локомотив“ (Каспичан) Петър Гочев вместо да изчисти топката извън игра я прати в собствената си врата – автогол 1:3. Десет минути преди края на мача Симеон Димитров реализира хеттрик за крайното 1:4.
Подобен развой на мача се получи и в Смядово при гостуването на „Ботев“ (Нови пазар). Двата отбора реализираха по-един гол в първата част. През втората по-добрата игра на гостите беше възнаградена с нови три гола във вратата на домакините. Крайното 1:4 е закономерното с оглед на показаното на футболния терен.
Победа с 4:1 постигна и отбора на „Енев“(Дибич) над гостите от „Ендже“ (Царев брод). Победата затвърди „Енев“ (Дибич) на трето място в класирането.
В неделя е мача на „Златен век“ (Велики Преслав) с „Волов“ (Шумен)