дом Други „Чавдар“ (“Дивдядово“) загуби точки, „Енев-Дибич“ – с първо поражение

„Чавдар“ (“Дивдядово“) загуби точки, „Енев-Дибич“ – с първо поражение

0

Резултатите на мачовете, които се изиграха при ХХVI-ти кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“ вероятно ще се окажат решаващи за крайното класиране в групата.
Лидерът „Енев-Дибич“ е с първа загуба от началото на първенството от претендента за второто място, даващо право на участие във финалите – „Върбица“. Между тези два отбора има дългогодишна спортна „вражда“, а двубоите помежду им са винаги с непредвидим край. В мача сега имаше и още едно предизвикателство – при евентуална победа на „Върбица“, шансовете за участие на финалите ставаше почти сигурно, като се има в предвид, че през седмицата на 11 май (сряда) трябва да се изиграе и отложения от есента мач с „Устрем“ (Трем) в село Менгишево, където трите точки са от сигурни по-сигурни. „Върбица“ подходи сериозно към мача с „Енев-Дибич“ и го спечели с категоричен резултат 3:0. Два от головете във вратата на гостите реализира през първата част на мача от 19-годишния Али Евканов. През втората част нов гол на Калоян Христов направи победата на домакините неоспорима.
В кв. “Дивдядово” местният тим „Чавдар“ едва не поднесе изненадата на кръга в мача с „Хитрино“.
Футболистите на терена започнаха уверено двубоя и още в първите минути непрестанните им атаки и към двете врати едва не доведоха да отбелязването на така желаните голове. Домакините на всяка цена желаеха да спечелят срещата, за да им е сигурно участието във финалите в края на първенството. За гостите от Хитрино мачът беше за престиж. Въпреки това обаче, именно те в 20-та минута поведоха в резултата с гола на Тасин Севгин и шокираха не само футболистите на домакините, но и ръководителите и любителите на футболната игра, дошли да ги подкрепят. Играчите на „Чавдар“ по-често владееха топката, но в завършващата фаза все грешаха. Пропуски пред вратата на „Хитрино“ направиха Тихомир Николов, Георги Никифоров (Гонзо), Радостин Стефанов, Мерт Тефиков и Иван Недялков. Неостаряващият Тихомир Николов на три пъти с глава не можа да отклони топката в правилната посока от непосредствена близост до противниковата врата.
През втората част „Чавдар“ се настани трайно в игралното поле на гостите от Хитрино. Заредиха се атака, след атака пред вратата на Орхан Осман, но защитата на гостите, водена от Кенан Хасан, Васил Христов, Венцислав Цветанов и Емре Хасанов удържаше на напъна на домакините. В средата на полувремето двете остриета в нападението на „Хитрино“ – Тасин Севгин и Басри Билял (Чечи) бяха сменени с млади свежи сили, но това не промени съотношението на силите на футболния терен. В края на мача чавдарци хвърлиха сетни усилия – поне да не загубят двубоя и се добраха до равенството. В 80-та мин. след няколко поредни ъглови удара се получи разбъркване в наказателното поле на „Хитрино“, където най-съобразителен се оказа Радостин Стефанов, който от близко разстояние превзе най-сетне вратата на гостите. До края на мача двата отбора можеха да променят резултата в своя полза, но нови пропуски на нападателите лишиха тимовете от това. Равенството у дома остави „Чавдар“ на втора позиция в класирането, следват нови тежки битки до края на първенството в конкуренцията с тима на „Върбица“, който също напира за участие на финалите.
В село Градище гостите от „Герой“ (Зайчино ореше) поведеха в резултата още през първата част на двубоя. Към края на второто полувреме „Балкан 1965“ успя да изравни с гола на Иван Мойсеев. Нови пропуски на домакините пред вратата на гостите остави резултата непроменен – 1:1.
В Средня другият тим „Балкан“ успя да надделее над гостите от „Заря 1962“ (Звегор). Първото полувреме завърши 2:2 след головете на Илкай Исмаилов за домакините и Момчил Кънев и Емре Илязов за гостите. През второто полувреме нови 3 гола за домакините реализирани от Мюмюн Мюмюн (2) и Гьоккан Исмаил от дузпа и един за гостите отново реализиран от Емре Илязов оформиха крайното 5:3.
„Ендже“(Царев брод) е във възход. У дома след нова победа над новака „Ботев“ (Каменяк) тимът вече се придвижи на девето място в класирането. Петър Горчев реализира през първото полувреме за домакините и зарадва верните фенове. През втората част нови два гола на Хасан Бюлент и Ахмед Ферхан за „Ендже“ и Росен Стефанов за гостите направиха резултата 3:1.
Във Велики Преслав се изигра драматичен мач, завършил щастливо за домакините. Гостите от Трем поведоха с гола на Сердар Юсуф в началото на мача. До края на първото полувреме „болярите“ от старопрестолната столица изравниха с гола на Даниел Венков. В началото на втората част нов гол на Даниел Венков обърна мача в полза на „Велики Преслав“. В 77-та мин. гостите изравниха с гола на Младен Виков и се върнаха в мача. В края обаче нови два гола на Гюнер Кадриев и Адриян Желязков оформиха крайното 4:2. Вратарите на двата отбора в последните минути спасиха по 3-4 чисти положения и оставиха резултатът непроменен.