дом Спорт „Чавдар“ (Дивдядово) с голово шоу срещу „Енев“ (Дибич)

„Чавдар“ (Дивдядово) с голово шоу срещу „Енев“ (Дибич)

0

Футболистите на „Чавдар“ (Дивдядово) постигнаха изразителна победа със 7:0 над „Енев“ (Дибич) – дългогодишен първенец в Шуменска област. Двубоят от ХI-тия кръг от първенството в Централна областна група „Шумен“ се проведе при слънчево и приятно за игра време наблюдавано от над 500 любители на футболната игра. Домакините започна мача вихрено. Още в 3-та минута поредна тяхна атака завърши безуспешно, но неумелата игра между защитниците на гостите позволи Радостин Стефанов да открадне топката и да я прати в мрежата на „Енев“ (Дибич) – 1:0. Рано падналият гол поуспокои домакините, които заиграха в традиционният си стил на игра с много подавания помежду си. За разлика от тях гостите от село Дибич търсеха удобни положения за евентуално изравняване на резултата, което все не им се отдаваше. Така се стигна до 33-та минута когато Сердар Хасанов с плътен удар за втори път прати топката в мрежата на „Енев“ (Дибич). Въодушевени от реализираните два гола футболистите на „Чавдар“ (Дивдядово) продължиха да нападат вратата на гостите от ляво и дясно. В 44-та минута самостоятелен рейд на Симеон Димитров от дясно го изведе очи в очи със стража на гостите. Опитният нападател – бивша юноша на „Левски“ (София) не се поколеба и прекара топката между краката на стража на гостите – 3:0. Второто полувреме също започна на доста високи обороти. Три минути след началото му Радостин Стефанов надбяга защитата на „Енев“ (Дибич) и порази вратата им за 4:0. Пет – шест минути след това самостоятелен рейд на Симеон Димитров отново завърши с нов гол – 5:0. В 80-та минута влезлият в игра като резерва малко по-рано Янис Валентинов преодоля двама защитници на „Енев“ (Дибич) и подаде топката в наказателното поле в краката на Симеон Димитров, който я заби в мрежата за 6:0. Три минути преди края на мача отново Янис Валентинов проби от дясно и от аут линията между наказателното поле и ъгловото флагче подаде топката в малкото наказателно поле на „Енев“ (Дибич). Централният нападател на домакините Симеон Димитров само подложи крак и топката се озова за седми път във вратата на гостите. Поредната победа затвърждава тима на „Чавдар“ (Дивдядово) на лидерската позиция в Централна областна група „Шумен“.
В друга среща от групата „Ботев“ (Нови пазар) прегази гостите от „Златен век 2020“ (Велики Преслав) с 9:1. Интересното тук е това, че гостите повеждат в резултата, но след това допускат девет гола във вратата си. Голмайстори за тима от Нови пазар са: Димитър Димитров (2), Банко Банков (2), Христо Александров (2), Радостин Антов, Валентин Идриз и Калоян Петров.
В неделя са останалите два мача от кръга. От 11,00 часа в Каспичан е мача на местният „Локомотив“ и „Шумен 2007“, час по късно на ученическия стадион „Цоньо Василев“ в Шумен е мача на „Волов“ (Шумен) и „Смядово“ (Смядово).