дом Спорт „Чавдар“ (Дивдядово) с девета поредна победа в първенството

„Чавдар“ (Дивдядово) с девета поредна победа в първенството

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Чавдар“ (Дивдядово) постигнаха девета поредна победа в първенството. В двубой от ХII-ти кръг на Централна областна група „Шумен“ те гостуваха на едноименният тим на Смядово и постигнаха успех с категоричното 1:3. В първото полувреме гостите поведоха с гола на Симеон Димитров. През втората част нови два гола на Симеон Димитров направи победата на „Чавдар“ (Дивдядово) неоспорима. В края на мача домакините реализираха гола на честта. В тима на „Чавдар“ (Дивдядово) заигра бившия топ рефер на Шумен Станислав Тодоров.
В Царев брод гостите от „Ботев“ (Нови пазар) вкараха седем гола във вратата на домакините. Победата затвърждава тима от Нови пазар на втора позиция в класирането. Във Велики Преслав, на обновеният терен на градския стадион, местният тим „Златен век“ претърпя минимална загуба с 0:1 от гостите от „Локомотив“ (Каспичан), които реализираха победното попадение още в първата част на мача.
В Шумен битката между „Шумен 2007“ и „Волов“ завърши с минимална победа 2:1 на „Шумен 2007“. Мача беше равностоен с по-един гол в двете врати през първото полувреме. Мобилизация в редиците на „Шумен 2007“ през второто полувреме доведе до нов гол във вратата на „Волов“, което се оказа и победен за младите футболисти на треньора Тодор Янков. Грозни сцени в края на мача между състезатели и любители хвърлиха поредното черно петно на футбола в Шумен. „Енев“ (Дибич) в този кръг почиваше.