дом Спорт „Чавдар“ (Дивдядово) с 16-та поредна победа на футболния терен

„Чавдар“ (Дивдядово) с 16-та поредна победа на футболния терен

0
"Чавдар" (в тъмносини екипи) надиграха "Ботев" Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) постигнаха изразителна победа с 4:0 над новака в групата „Ботев“ (Каменяк).
Двубоят се игра в събота в кв. „Дивдядово“ и бе от поредния ХХII-ри кръг на футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Хубавото слънчево и топло време, многобройните любители на футболната игра, дошли да наблюдават своите любимци бе предпоставка за напрегнат двубой.
Тимът на „Чавдар“ е сред лидерите в групата и резонно беше да спечели у дома. Това обаче не стана така леко. Въпреки игровото превъзходство на домакините, головете паднаха през втората част на мача.
Още в 5-та минута бърза контраатака на гостите изведе Росен Стефанов очи в очи с вратаря Васил Маринов, който спря нападателя на „Ботев“ с цената на нарушение извън наказателното си поле. Всички очакваха червен картон за вратаря, както повелява футболния правилник. Реферът на мача Тихомир Иванов обаче показа жълт картон и отсъди пряк свободен удар. Последва натиск на играчите на „Чавдар“ и пропуск след пропуск на нападателите пред вратата на гостите. В тези минути заслуга вратата си да запази „суха“ има и вратарят Ахмед Джевдет.
В началото на втората част отново „Чавдар“ беше по-активният отбор на футболния терен. Футболистите от „Дивдядово“ по-често се озоваваха пред наказателното поле на гостите, но гол и така не падаше. В 53-та минута след изпълнение на ъглов удар, Жулиен Жечев най-сетне превзе вратата на „Ботев“– 1:0. Десетина минути след това, разбъркване в наказателното поле на гостите завърши с гол с глава на Мерт Тефиков – 2:0. До края на мача двата отбора извършиха доста смени с цел усилване на ударната си мощ. В тези минути при едно от стълкновенията в наказателното поле на „Ботев“ се контузи вратарят Ахмед Джевдет, който не можа да продължи двубоя и беше заменен. Това даде възможност на „Чавдар“ по-лесно да превземе вратата на гостите. В 80-та минута от пряк свободен удар Явор Стефанов покачи резултата на 3:0, „обирайки паяжината“ между двете греди. Крайното 4:0 оформи с глава неостаряващият Тихомир Николов секунди преди края на мача.
Победата на „Чавдар“ е 16-та поред от началото на първенството, което ги прави засега сигурни финалисти за определяне на победителите в Шуменска област.

предишна статия„Галъп“: При избори днес „Демократична България“ може и да не влезе в парламента