дом Спорт „Чавдар“ (Дивдядово) превзе върха в централната група

„Чавдар“ (Дивдядово) превзе върха в централната група

0

Четвъртият кръг в Централна група „Шумен“ противопостави два отбора от Шумен. На ученическият стадион „Цоньо Василев“ младите възпитаници от школата на Александър Димов – „Шумен 2007“ приеха в домакинство „Чавдар“ (Дивдядово). Въпреки ранният час на двубоя двата тима заигра за пълен успех още с първия съдийски сигнал. Младите шуменци в началото взеха инициативата и още в 7-та минута поведоха в резултата с точното попадение на Светослав Вичев. Бърза атака от дясно завърши с подаване към Светослав Вичев, който нахлу мощно в наказателното поле на „Чавдар“ (Дивдядово) и от близко разстояние заби топката в мрежата на Васил Маринов – 1:0. Рано падналият гол даде нови импулси на младите шуменци и те продължиха с бързото темпо и непрестанните атаки към вратата на противника. „Чавдар“ (Дивдядово) и те на свой ред атакуваха вратата на Петър Илиев, но грешките в завършващата фаза не дадоха резултат до края на първото полувреме. Ще се запомнят пропуските на Банко Банков, Едис Ефрахим, Радостин Стефанов, Сердар Хасанов и Асен Гайдарджиев. Второто полувреме започна също на високи обороти. „Чавдар“ (Дивдядово) притисна „Шумен 2007“ в тяхното игрално поле и това даде резултат. В 60-та минута разбъркване в наказателното поле на шуменци завърши с отбелязването на гол във вратата им. Негов автор стана Радостин Стефанов, който от рамките на малкото наказателно поле прати топката в мрежата на Петър Илиев – 1:1. До края на мача „Чавдар“ (Дивдядово) заигра за пълен успех и се добра до него в 80-та минута. Бърза атака завърши с нарушение в наказателното поле на „Шумен 2007“ – дузпа. С изпълнението й се нагърби капитана Ален Гайдарджиев, който с плътен удар заби топката за втори път в мрежата на Петър Илиев. Последваха нови атаки и към двете врати, но пропуските на нападателите оставиха резултата непроменен – 1:2. Победата прати тима на „Чавдар“ (Дивдядово) на върха в Централна група „Шумен“ със спечелените 9 точки. В останалите двубои от кръга прави впечатление изразителната победа 6:0 на „Енев“ (Дибич) над „Ботев“ (Нови пазар) с головете на Кристиян Грудев (2), Тодор Миленов (2), Милен Ивелинов и Богомил Иванов.
Във Велики Преслав „Златен век 2020“ също победи гостите от „Ендже“ (Царев брод) с 6:1. Тук головете на домакините реализираха Ивайло Иванов (2), Данаил Димов (2), Стоян Минчев и Христо Проданов. „Локомотив“ (Каспичан) взе първа победа за новото първенство у дома 3:0 срещу младите момчета на „Волов“ (Шумен). Благовест Мищков реализира два гола и един капитана Денчо Желев. Отборът на „Смядово“ (Смядово) в този кръг почиваше.