дом Спорт „Чавдар” (Дивдядово) прегази с лекота „Заря” (Звегор)

„Чавдар” (Дивдядово) прегази с лекота „Заря” (Звегор)

0
„Чавдар” (Дивдядово) (тъмни фланелки) - Заря” (Звегор) (жълти фланелки) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Чавдар” (Дивдядово) с лекота спечелиха домакинството си на „Заря” (Звегор) в двубой от ХХ кръг на Южна „А” Регионална футболна група „Шумен”
Мачът премина под пълната диктовка на домакините, които още в 5-та мин. чрез Георги Никифоров (Гонзо) превзеха вратата на Йордан Йорданов за 1:0. Атаките на дивдядовчани не спираха и въпрос на време беше отбелязването на следващи попадения във вратата на гостите. В 25-та мин. Станислав Димитров покачи на 2:0, а в 40-та мин. Мерджан Мустафов направи резултата класически – 3:0. Две минути преди края на първото полувреме капитанът Добромир Герчев бе точен за 4:0.
През втората част играта отново се водеше в полето на гостите от с. Звегор. В 47-та мин. Радостин Стефанов покачи на 5:0 след бърза атака по дясното крило. Десетина минути по-късно Мерджан Мустафов със самостоятелен рейд премина няколко защитници на „Заря” и вкара за 6:0. Последните два гола бяха на неостаряващия Тихомир Николов, който влезе като резерва в средата на полувремето.
Поредната победа на „Чавдар” (Дивдядово) ги утвърди на второто място в групата. То им дава право на участие във финалите за определяне на първенците в Шуменска област, които ще се проведат в началото на юни.

предишна статияТри села са без водоподаване
Следваща статия„Устрем” (Пет могили) победи „Дъбрава” (Осеновец) в битка за второто място