дом Спорт „Чавдар” (Дивдядово) прегази „Ендже” (Царев брод), а „Космос” (Браничево) – „Вихър” (Боян)

0
„Чавдар” - „Ендже” Снимка: Салим Салих

„Чавдар” (Дивдядово) постигна категорична победа с 8:0 над „Ендже” (Царев брод) в среща от ХVIII кръг на Южна „А” Регионална група „Шумен”. Двубоят се очакваше с интерес с оглед на резултатите на двата отбора в първите два кръга от регионалното първенство. Царев брод спечели 4 точки – една при гостуването на „Герой” (Зайчино ореше) и 3 при домакинството на „Балкан” (Градище). Дивдядово започна първенството също с 4 точки – победа у дома над „Върбица” и точка при гостуването на „Смядово”.
В съботният двубой „Чавдар” беше пълен господар на футболния терен, а крайният резултат говори сам за съотношението на силите. Още във 2-та мин. Георги Никифоров (Гонзо) превзе вратата на Никола Петров за 1:0. Десетина минути след това Жулиен Жечев удвои преднината на домакините. До края на първата част нови голове, реализирани от Гюнай Галибов и отново Георги Никифоров, направиха преднината на „Чавдар” неоспорима.
През втората част играта отново се водеше предимно в полето на гостите от Царев брод. Домакините направиха няколко смени, което се отрази благоприятно на играта им. Заредиха се атака след атака към вратата на „Ендже”. Денис Бахтияр, Мерджан Хасанов, Николай Димитров и неостаряващия Тихомир Николов реализираха по един гол за крайното 8:0.
Победата доближи „Чавдар” на 2 точки от лидера „Енев-Дибич”, който в този кръг почива и няма да увеличи актива си.
„Космос” (Браничево) започна с победа пролетния дял на първенството в Северна „А” Регионална група „Шумен”.
В първия XII кръг те гостуваха на „Вихър” (Боян) и победиха с изразителното 6:0. Два от головете паднаха още в първата част на двубоя, реализирани от Сали Илхан и Феим Мехмед.
През второто полувреме играта се водеше предимно в полето на домакините, което стана причина да се отбележат нови голове във вратата им. Като голмайстори се записаха Илкер Исмаилов, Феим Мехмед – 2, и Сали Илхан.
Срещата ще се запомни с коректната игра на двата отбора, подпомогнала съдийската бригада от Шумен начело с Николай Генов, показала точно, компетентно и безпристрастно съдийство.