дом Спорт „Чавдар 1926” (Дивдядово) с нова победа на чужд терен

„Чавдар 1926” (Дивдядово) с нова победа на чужд терен

0
„Балкан” (Средня) (сини екипи) – „Чавдар 1926” (Дивдядово) (зелени екипи) Снимка Салим Салих

Футболистите на „Чавдар 1926” (Дивдядово) постигнаха поредна победа. Това стана при гостуването на „Балкан” (Средня). Двубоят бе от ХIV кръг от първенството в Южна „А” Регионална група Шумен. Гостите от Дивдядово са в задочен спор за първото място в групата с лидера „Енев” (Дибич), докато домакините се представят доста променливо. Загубите у дома от „Енев” (Дибич) и „Герой” (Зайчино ореше), равенствата с „Устрем” (Трем), „Хитрино” и „Балкан 1965” (Градище) оставиха отбора на 9 място в класирането със спечелени едва 13 точки.
В мача с гостите от Дивдядово домакините заложиха на младостта и желанието за достойно представяне пред собствена публика, но само това не бе достатъчно за успех. В по-голямата част двубоят беше равностоен, с лек превес на гостите и в двете части на мача. В 35-та минута Мерджан Мустафов от границата на наказателното поле простреля вратата на „Балкан” за 0:1.
През втората част домакините увеличиха темпото и осъществиха няколко опасни влизания към вратата на „Чавдар 1926”, които станаха безрезултатни. В 83-та минута, при една от поредните атаки към вратата на „Балкан”, защитник на домакините вместо да изчисти топката в ъглов удар я прати в собствената си врата за 0:2, с което сложи край на спора на футболния терен.
Победата изравни „Чавдар 1926” (Дивдядово) по точки с лидера „Енев”, но по-добрата голова разлика остави тима на Дибич на първо място във временното класиране. Спорът за лидерството в групата между двата отбора ще се решава в пролетния дял от първенството през следващата година.