дом Спорт „Чавдар 1926“ (Дивдядово) отнесе „Устрем“ (Трем) с 0:6

„Чавдар 1926“ (Дивдядово) отнесе „Устрем“ (Трем) с 0:6

0
"Чавдар" (в сини екипи) с изразителна победа над "Устрем" Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Чавдар 1926“ (Дивдядово) взеха трите точки при гостуването на „Устрем“ (Трем) в среща от IV-тия кръг на Централна група „Шумен“.
Двубоят се очакваше с интерес, с оглед на класирането в групата. Припомняме, че отборите класирали се на първите две места ще вземат участие накрая в първенството във финални две групи – за определяне на първенците в Шуменска област. Затова всеки успех е добре дошъл за отборите, желаещи да участват на финалите. Традиционно в тази група „Енев“ (Дибич) е винаги финалист, но следващият отбор кой ще е, ще се определи след изиграването на всички срещи в първенството.
„Устрем“не започна добре това първенство. Досега са изиграни 3 срещи – все със загуби. Има и един отложен мач с тима на „Върбица“. Местните футболисти играят от дълги години заедно, но отборът се нуждае от нови млади сили, които да подсилят тима в нападение. За разлика от тях гостите от Дивдядово – с доста добре окомплектован отбор, взеха инициативата още с първия съдийски сигнал. В 3-та минута бърза атака на гостите завърши с отбелязването на гол във вратата на „Устрем“. Негов автор стана Добромир Димитров. Пет минути преди края на първата част дивдядовчани удвоиха преднината си с нов гол, реализиран от Георги Никифоров (Гонзо).
През втората част гостите от Дивдядово се настаниха трайно в игралното поле на домакините и реализираха още четири гола във вратата на „Устрем“(Трем). Георги Никифоров в 60-та минута направи резултата класически. Три минути след това Неделчо Стефанов също превзе вратата на домакините – 0:4. В края на мача влезлият като резерва Тихомир Николов също се разписа за 0:5. Крайното 0:6 оформи Неделчо Стефанов. Закономерна победа на „Чавдар 1926“ с оглед на играта на футболния терен. Трябва да се отбележи и това, че стадионът в село Трем е обновен за новото футболно първенство. Съблекалните са реновирани, дограмата е подменена, както и от двете страни са направени трибуни със сенници за любителите на футболната игра от Трем и гостуващите отбори. Нещо, което го няма дори и за отборите в по-голяма група като Североизточна Трета лига.
В неделя се изиграха всички срещи от кръга в групата. Получиха се следните резултати:
ЦЕНТРАЛНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – IV КРЪГ
Балкан 1965 (Градище) – Енев (Дибич) 0:6
Локомотив 2008 (Каспичан) – Върбица (Върбица) 4:2
Ендже (Царев брод) – Шумен 2007 (Шумен) 3:2
Устрем (Трем) – Чавдар 1926 (Дивдядово) 0:6
Смядово (Смядово) – Герой (Зайчино ореше) 5:0

1. Енев (Дибич)                                                              4    4   0   0   14:2    12
  2. Локомотив 2008 (Каспичан)                                        4    4   0   0   12:3    12
  3. Чавдар 1926 (Дивдядово)                                           4    3   0   1   12:2     9
  4. Ендже (Царев брод)                                                    3    2   0   1    7:5      6
  5. Смядово (Смядово)                                                     2    1   0   1    7:4      3
  6. Върбица (Върбица)                                                     3    1   0   2    7:10    3
  7. Шумен 2007 (Шумен)                                                  3    1   0   2    5:4      3
  8. Герой (Зайчино ореше)                                               4    1   0   3    5:10    3
  9. Устрем (Трем)                                                             3    0   0   3    0:12    0
  10. Балкан 1965 (Градище)                                             4 0   0   4    2:19    0