дом Спорт Брилянтен „Шумен 61“ отнесе „Осъм“ за пета победа в елита

Брилянтен „Шумен 61“ отнесе „Осъм“ за пета победа в елита

0

В шампионски стил отборът на „Шумен 61“ победи леко гостуващия „Осъм“ (Ловеч) с 34:23 (18:9) в мач от 6-ия кръг в мъжкия хандбален елит. Победата бе пета поредна за гладиаторите на треньорите Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев, които имат и 1 отложен мач срещу „Локомотив“ (Горна Оряховица).
Още в първите минути на дуела стана ясно, че сериозна интрига няма да има. Пред собствена публика в зала „Арена Шумен“ домакините дръпнаха с 3 безответни гола. Две постепенни атаки завършиха с красиви попадения на Балчев и Александър Димитров, а третият гол дойде след спасяване на стража Ивайло Костов и мълниеносна контра, завършена от крилото Теодор Димитров.
В тези първи минути на двубоя „Шумен“ наложи по-бързо изнасяне на топката и по-бързо разиграване в крайната фаза на атаката, откъдето дойде и постепенното набъбване на резултата. През целия мач шампионите показваха много добра игра в защита и това затрудни максимално гостите да разиграват постепенното си нападение, а за контри пък нямаха игрови ситуации.
До почивката най-резултатен бе Бранимир Балчев – 6 попадения, а 5 заби Александър Димитров. Разписаха се още Тансер Юсню, който в хода на мача получи контузия, Димитър Пламенов и капитанът Йордан Михайлов.
Втората част повтори началото на сблъсъка. „Шумен 61“ заби бързо 4 безответни гола – този път на Каников, Сали, Пламенов и Михайлов. Резултатът бързо набъбна до 22:10.
През второто полувреме треньорите Никола Карастоянов и Костадин Семерджиев извъртяха всички играчи от резервната скамейка. Много добро включване направиха младите Мехмедов (с 3 гола), Сали (с 4 гола) и Каников (с 1 попадение). Темпото на игра малко поспадна, но това бе нормално на фона на голямата разлика в резултата. Разписаха се още Евтимов и Грозев.
Неприятна контузия получи Теодор Добрев. Стражът Ивайло Костов завърши срещата с 15 спасявания, от които 13 през 1-та част. Младият Хасанов след почивката също се представи добре и отрази 5 удара на гостите.
Любопитен момент след почивката бе в 40-ата минута, когато поради наказание домакините останаха само с четирима полеви играчи, но успяха да разгърнат постепенна атака, която завърши с гол на младия Мехмедов.
„Младите показаха израстване. Поздравявам всички, които участваха в мача, най-вече младите състезатели. Доволен съм, давам положителна оценка. Влязохме в срещата не толкова сериозно, колкото ми се искаше, но успяхме да наложим нашето темпо на игра.
Младите момчетата показаха, че имат израстване откакто тренираме заедно.
За съжаление дадохме две жертви откъм контузии на ключови играчи. Надявам се травмите на Юсню и Добрев да не са сериозни и да успеят да се включват в предстоящите мачове, заяви Никола Карастоянов, треньор на „Шумен 61“.