дом Спорт „Ботев“ – „Волов“: Зрелищен двубой, но без победител на терена в Нови...

„Ботев“ – „Волов“: Зрелищен двубой, но без победител на терена в Нови пазар

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) и „Волов“ (Шумен) завършиха наравно 2:2 в зрелищен мач, с много обрати в областното дерби на ХХ-ти кръг на Североизточната Трета лига.
Двубоят се игра на градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар и бе наблюдаван от многобройна публика. В началото традиционно новопазарци започнаха нападателно с по-чести атаки към вратата на Стефан Петков. Гостите от Шумен също не отстъпваха и на свой ред често се озоваваха пред вратата на Тодор Тодоров. В 12-та минута при една от поредните атаки на „Ботев“ центрираната топка в наказателното поле на шуменци стигна до Йордан Милков и той от малката палантерия я прати в мрежата на „Волов“ – 1:0. Рано падналият гол постресна гостите от Шумен, които с напредването на времето в първата част поувеличиха темпото. С дълги подавания често се търсеше Алекс Стойчев, който няколко пъти се озоваваше в стрелкови позиции. Така се стигна до 40-та минута, когато бърза контраатака на шуменци завърши с подаване към Алекс Стойчев. Централният нападател на „Волов“ нахлу мощно в наказателното поле на домакините и заби топката в мрежата – 1:1.
При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
Второто полувреме премина под диктовката на шуменци. Момчетата на треньора Николай Николов стояха по-здраво на футболния терен, заиграха по-нападателно, а и направените смени дадоха положителен резултат. В 70-та минута отново Алекс Стойчев „навърза“ няколко защитници на „Ботев“ и от рамките на наказателното поле отново превзе вратата на домакините – 1:2. Няколко минути преди това обаче играчите на Нови пазар пропуснаха златния си шанс да излязат напред в резултата. Бърза контраатака от дясно изведе Едис Ибрахим в наказателното поле на шуменци. От аут линията той подаде към съотборника си Едвин Исмаил, който от много близко разстояние не успя да прати топката в мрежата на шуменци. В последни усилия защитник на „Волов“ изчисти топката от голлинията. В края на мача свежи сили като резерви влязоха и за тима на Нови пазар. Напред излезе и капитанът Йордан Миленов, който в 88-та минута след центриране от ляво с глава от близко разстояние възстанови равенството на футболния терен – 2:2. За друго вече нямаше време. Така дерби мача за областта между „Ботев“ и „Волов“ не излъчи победител. Това остави двата отбора на същите места в класирането един до друг. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на реферите от Търговище начело с Деян Павлов с асистенти: Светослав Христов и Николай Георгиев. В следващия кръг „Ботев“(Нови пазар) гостува на „Локомотив“(Русе), докато „Волов“(Шумен) също гостува на силно представящия се „Черноломец 1919“(Попово).