дом Спорт „Ботев” (Нови пазар) завърши първенството със загуба от „Лудогорец 1945” III

„Ботев” (Нови пазар) завърши първенството със загуба от „Лудогорец 1945” III

0
„Ботев” (Нови пазар) (жълто-черни екипи) - „Лудогорец 1945” III (Разград) (зелени екипи) Снимка: Салим Салих

„Ботев” (Нови пазар) загуби с 1:4 у дома от „Лудогорец 1945” III (Разград) в последния ХХVI кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Гостите от Разград са сред водещите отбори в групата и победата им в Нови пазар е закономерен завършек на първенството. Въпреки загубата новопазарци играха добре и се представиха според възможностите си.
Още с първия съдийски сигнал на Калоян Кирилов от Варна разградчани се настаниха трайно в игралното поле на домакините. С много движение, подавания и разкарване на топката те често се озоваваха пред вратата на Живко Вълчев. Непрестанните атаки на Любослав Маринов, Радослав Захариев, Инан Зафер и капитана Петко Петков обаче бяха все безрезултатни. Напред „Ботев” разчиташе единствено на Даниел Димитров и Калоян Петров с капитанската лента, които също създаваха проблеми на защитата на „младите орлета”. Всички останали бяха в защита. В 40-та мин. при поредна атака към вратата на Християн Стоянов центрираната топка от ляво беше засечена с глава от Евгени Стоянов – 1:0. Последваха масирани атаки към вратата на новопазарци, но стражът Живко Вълчев се намесваше сигурно и до края на полувремето не допусна гол във вратата си.
В началото на второто полувреме за „младите орлета” влязоха Христиан Атанасов, Марсел Ахмед и Денис Кехайов, които усилиха нападението. В 62-та мин. Радослав Захариев възстанови равенството със силен шут от границата на наказателното поле. Две минути по-късно Любослав Маринов от пряк свободен удар от 25 метра също порази вратата на Живко Вълчев. В 70-та мин. отново от пряк свободен удар Радослав Захариев покачи на 3:1 за гостите. След шута от близо 30 метра топката премина през отвор в мрежата и останаха съмнения, че гол няма, но реферите бяха категорични, че кълбото е поразило вратата на новопазарци. В 87-та мин. резервата Денис Кехайов оформи крайното 4:1 за „Лудогорец 1945 III.