дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) записа загуба при гостуването си в Разград

„Ботев“ (Нови пазар) записа загуба при гостуването си в Разград

0
Снимка: ФК "Лудогорец 1945" III

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха катастрофално при гостуването си на „Лудогорец 1945“ III (Разград) в последния ХIII-ти кръг от есенният дял на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Двубоят се игра на стадион „Гнездо на орли“ в Разград и се проведе при стриктно спазване на новите противоепидемични мерки. Публика се допускаше само със „зелен сертификат“, валидни документи за ваксинация срещу COVID-19 или с отрицателен резултат от направено изследване (PCR тест или бърз антигенен тест).
Мачът започна с доста бързо темпо, наложено от младите футболисти на „Лудогорец 1945“ III. Още в началото те се настаниха трайно в игралното поле на „Ботев“ и обсадиха вратата на Евгени Иванов. В 14-та минута Каел Димитров беше повален в наказателното поле на новопазарци, за което нарушение главният съдия Кристиян Тодоров от Варна посочи бялата точка за изпълнение на дузпа. Калоян Симеонов изпълни точно и прецизно отсъдената дузпа – 1:0. В 43-та минута голмайсторът изведе в наказателното поле Каел Димитров и той от близко разстояние простреля за втори път вратата на новопазарци – 2:0. Малко след това Калоян Петров получи директен червен картон за удар без топка и остави съотборниците си да доиграят мача в намален състав. Секунди преди последният съдийски сигнал за първата част на двубоя „младите орлета“ направиха резултата класически – Атанас Памперски се възползва от суматохата в защитата на „Ботев“ след пас на Димитър Василев – 3:0. Двата отбора се прибраха на почивката при този резултат.
Втората част отново премина до диктовката на лудогорци. В 73-та минута реферът на мача отсъди нова дузпа в полза на домакините, след като Емил Кьосов беше съборен в наказателното поле на новопазарци. Секунди преди края на мача Димитър Иванов оформи крайното 5:0.
„Доволен съм от резултата. Момчетата се стараха. Червеният картон безспорно ни улесни, но той бе вдигнат съвсем основателно“, коментира след мача Захари Сираков – старши треньор на „Лудогорец 1945“ III.
„Завършихме есенниятдял на първенството с голяма загуба. До към 40-та минута стояхме добре на футболния терен. Получихме лек втори гол, червен картон и вместо ние да отбележим гол във вратата на лудогорци, получихме трети в нашата врата. През второто полувреме пуснах в игра младите момчета, които по-рядко намират място в досега играните двубои. Получихме нови два гола, но да не забравяме срещу кого играхме – втория в класирането след лидера „Дунав“ (Русе). Отборът на „Лудогорец 1945“ III е добре окомплектован, води редовен тренировъчен процес и ни надигра съвсем нормално в мача“, каза след двубоя Деян Кирилов – старши треньор на „Ботев“.
Рилци (кв.Рилци, Добрич) – Черноломец 1919 (Попово) 2:3
Устрем Д (Дончево) – Волов (Шумен) отложен за 5.12.2021 г.
Локомотив (Русе) – Светкавица (Търговище) 0:7
Черноморец (Балчик) – Доростол (Силистра) 2:1
Спортист 2011 (Ген. Тошево) – Септември 98 (Тервел) 0:3

Класиране:

1. Дунав (Русе)                                                       13   13   0   0   47:8    39
  2. Лудогорец 1945 III (Разград)                               13   10   1   2   32:7    31
  3. Черноломец 1919 (Попово)                                  13    9   1   3   29:10   28
  4. Септември 98 (Тервел)                                        13    8   3   2   24:6     27
  5. Черноморец (Балчик)                                          13    7   4   2   24:10   25
  6. Ботев (Нови пазар)                                             13    7   1   5   13:19    22
  7. Волов (Шумен)                                                    12    5   2   5   14:18   17
  8. Светкавица (Търговище)                                      13    4   3   6   19:17   15
  9. Спартак 1918 II (Варна)                                      13    4   2   7   15:23   14
  10. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                             12    3   3   6   13:20   12
  11. Рилци (кв.Рилци, Добрич)                                  13    3   1   9   13:34   10
  12. Доростол (Силистра)                                          13    2   1  10   12:32    7
  13. Устрем Д (Дончево)                                           11    2   0   9      9:26    6
  14. Локомотив (Русе)                                              13    0   2  11     7:41     2