дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома от третия отбор на „Лудогорец 1945“...

„Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома от третия отбор на „Лудогорец 1945“ (Разград)

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха у дома с 0:4 от „Лудогорец 1945“ III (Разград). Двубоят бе от поредния VI-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра на градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар. Момчетата на треньора Захари Сираков започнаха уверено мача. В 17-та минута варненската съдийска бригада начело с Иван Руменов отсъди доста спорна дузпа в полза на гостите от Разград. В единоборство за топката в наказателното поле на новопазарци Йоан Йорданов падна, а това даде повод на младия рефер да покаже бялата точка. С изпълнението се нагърби потърпевшият състезател – 0:1. Този развой на резултата вдигна на щурм домакините и те на два пъти можеха да обърнат мача в своя полза. Най-напред Петко Петков от малкият пеналт пропусна да изравни, минути след това и Хакан Шюкрю влезе доста смело в наказателното поле на гостите но шутираната топка премина над гредата. В 38-та минута Росен Петров вкара нов гол за гостите след добър извеждащ пас на Петър Кирев.
След почивката разградчани стигнаха до класиката в 47-та минута Валентин Цветанов изпълни добре пряк свободен удар и заби топката в мрежата след неумела намеса на вратаря Атанас Атанасов. В 65-та мин. Димитър Димитров бе изгонен от игра след втори жълт, респективно червен картон, заради грубо нарушение срещу Николай Николов. Пет минути след това играта поради контузия напусна и влезлия като резерва Едвин Исмаил. До тогава бяха направени позволените смени. С девет състезатели на футболния терен новопазарци се стремяха да удържат устрема на младите „орли“ от Разград. Въпреки това в 78-та минута Йоан Йорданов оформи крайното 0:4 след асистенцията на влезлия като резерва Емил Кьосов.
В следващия кръг „Ботев“ (Нови пазар) гостува на „Светкавица“ (Търговище).
След срещата старши треньорът на „Ботев“(Нови пазар) Александър Димов коментира: Стана добър мач. Гостите все пак са добре подготвени кадри. Старахме се да направим добър мач, хвърлихме се здраво, но класата си каза думата на футболния терен. До където ни стигнаха силите удържахме, но допуснахме елементарни голове в нашата врата.
„Момчетата показаха воля и характер на тежкия терен, при доста силен вятър. Те отговориха подобаващо на агресията на съперника, който на моменти игра доста грубо. Приспособиха се бързо към условията и заслужиха категоричния си краен успех“, заяви Захари Сираков – старши треньор на „Лудогорец 1945“ III (Разград).
„Ботев“(Нови пазар) игра в следния състав: 12 Атанас Атанасов, 20 Радослав Петков, 4 Момчил Стоянов, 18 Аян Хасан, 17 Йордан Миленов (к), 22 Дениз Кадир, 7 Хакан Шюкрю, 11 Петко Петков, 8 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров, 25 Йордан Йорданов, Резерви: 1 Живко Вълчев, 6 Едвин Исмаил, 15 Едис Ефрахим, 19 Даниел Димитров, 16 Елидиано Лима.