дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) загуби на собствен терен контрола с „Локомотив“ (Русе)

„Ботев“ (Нови пазар) загуби на собствен терен контрола с „Локомотив“ (Русе)

0
„Ботев“ (Нови пазар) - „Локомотив“ (Русе) - архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха у дома с 2:1 контролата с „Локомотив“ (Русе). Приятелската среща се игра в неделя при горещо и задушно време.
Гостите от Русе, които имаха в редиците си доста нови играчи, наложиха надмощие още в началото на мача. В 20-та мин. завърналият се в „червено-черните“ редици Мартин Иванов изпълни прецизно пряк свободен удар. Топката рикошира в тялото на играч на „Ботев“ и се озова в мрежата за 0:1. До края на полувремето двата отбора направиха по няколко пропуска и резултата остана непроменен – 0:1.
В началото на второто полувреме русенските „железничари“ стигнаха до нов гол. В 60-та мин. игралия през миналия сезон в тима на „Волов“ (Шумен) Алекс Стойчев заби топката в мрежата на домакините. Попадението беше оспорено от състезателите на „Ботев“, които настояваха за отсъждане на засада, но реферите бяха на друго мнение и мачът продължи с игра от центъра на терена. Минути по-късно удар на Алекс Стойчев срещна гредата на вратата на новопазарци. В 75-та мин. Петко Петков беше най-съобразителен в суматохата, настъпила пред русенската врата след ъглов удар и реализира почетното попадение за домакините. До края на мача новопазарци направиха два-три пропуска пред вратата на русенци, което остави резултата непроменен – 1:2.