дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома и от „Устрем“ (Дончево)

„Ботев“ (Нови пазар) загуби у дома и от „Устрем“ (Дончево)

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха у дома с 1:2 двубоя с „Устрем Д“ (Дончево) в битка за оцеляване в Североизточна Трета лига.
Мачът от ХХIV кръг се игра при слънчево за края на април време. Въпреки идеалните условия за игра, новопазарци не успяха да се възползват от предимството си на домакини и с поредната загуба се „закотвиха“ в дъното на класирането. Срещата започна добре за „Ботев“. Още с първия съдийски сигнал на Драгомир Колев от Разград, новопазарци взеха инициативата и диктуваха играта на футболния терен. Въпреки това обаче успяха да превземат вратата на Младен Василев едва в 16-ата минута. Поредната атака към вратата на „Устрем“ завърши с подаване към Димитър Димитров, който от рамките на наказателното поле прати топката в мрежата на гостите – 1:0. До края на полувремето новопазарци имаха още три-четири изгодни положения, пропуснати от Юлиян Загоров, Митко Митков и Димитър Игнатовски. В края на полувремето, гостите от Дончево се активираха и направиха няколко опасни влизания към вратата на Михаил Марков. Пламен Шестаков отправи два удара, а Васко Боев стреля опасно от фаул. Секунди преди края на полувремето Николай Илиев центрира топката в наказателното поле на новопазарци, където Дони Дончев с глава възстанови равенството на футболния терен.
Второто полувреме отново премина при равностойна игра, но вече с лек превес на гостите от Дончево. Новопазарци в желанието си за победа у дома атакуваха хаотично и често грешаха в завършващата фаза. Последваха нови пропуски пред вратата на гостите. За разлика от тях атаките на „Устрем Д“ (Дончево) бяха по организирани и въпрос на време беше вкарването на нов гол. В 66-та минута Виктор Христов вкара гол във вратата на новопазарци, но рефера от Разград видя нарушение на нападателя от Дончево и не зачете попадението. Десетина минути след това обаче Виктор Христов реализира победното попадение в двубоя след асистенция на Николай Илиев. В оставащите минути да края последва отчаян щурм на „Ботев“ (Нови пазар), но нов гол така и не падна. Мачът завърши закономерно с победа на гостите от Дончево в битка за оцеляване в дъното на класирането. Поредната загуба у дома „закотви“ тима на Нови пазар в последното 15-то място в класирането със спечелените едва 9 точки от началото на първенството.
В следващия ХХV-ти кръг „Ботев“(Нови пазар) гостува на „Доростол“(Силистра).
„Ботев“(Нови пазар): 1 Михаил Марков, 18 Аян Ирфан, 2 Дилян Миков, 8 Йордан Станчев, 6 Елидиано Маркес Лима, 11 Иван Цонев, 7 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров, 17 Митко Митков (к), 5 Юлиян Загоров, 3 Николай Станчев
Резерви: 12 Живко Вълчев, 4 Пламен Петков, 25 Жорж Добрев, 22 Дениз Кадир.

9. Доростол (Силистра)                                    21 9 1 11 20:35 28
10. Дунав II (Русе)                                           23 6 4 13 25:46 22
11. Устрем Д (Дончево)                                    22 5 2 15 20:54 17
12. Волов (Шумен)                                           23 5 0 18 21:48 15
13. Локомотив 2022 (Русе)                               22 3 4 15 26:49 13
14. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                     22 3 2 17 24:83 11
15. Ботев (Нови пазар)                                    23 3 0 20 15:71 9